Akademia z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Kategoria: Uroczystości Opublikowano: poniedziałek, 04 maj 2015 Aneta Miodek

30 kwietnia uczestniczyliśmy w uroczystej akademii z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Przygotowali ją uczniowie klasy Vb pod kierunkiem mgr K. Miki. Na scenie pojawili się aktorzy w oryginalnych strojach szlachty polskiej oraz postać króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Aktorzy zarysowali  tło historyczne uchwalenia pierwszej w Europie ustawy zasadniczej, tworząc obraz Jana Matejki „Konstytucja 3 Maja 1791 roku”.  Patriotyczne utwory oraz piękna scenografia dopełniły  podniosły nastrój uroczystości. Aktorzy  zostali nagrodzeni gromkimi brawami.