Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole

Kategoria: Uroczystości Opublikowano: czwartek, 03 październik 2019 Administrator_Gabriela Źrałek

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) to międzynarodowa akcja edukacyjna. Odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października.
9. edycja akcji (ŚDTM 2019) odbędzie się 4 października 2019. Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów klas IV, V i VI do wspólnej zabawy! Najlepsi z nich otrzymają dyplomy MISTRZÓW TABLICZKI MNOŻENIA.

Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia. Więcej o akcji można przeczytać na stronie https://www.wmtday.org/pl .