Uroczystość Pasowania Na Ucznia

Kategoria: Uroczystości Opublikowano: środa, 28 październik 2020 Aneta Miodek

W piątek 23 października br. odbyła się Uroczystość Pasowania Na Ucznia. Ze względu na obostrzenia spowodowane epidemią, tego dnia nie mogli towarzyszyć nam goście i nasi bliscy, ale w obecności Pani Dyrektor, Pani Wicedyrektor oraz wychowawców, odświętnie ubrani i bardzo przejęci uczniowie klas pierwszych, zaprezentowali się naprawdę pięknie

Uroczystość pasowania poprowadziła przedstawicielka starszych klas, która powitała młodszych kolegów i koleżanki - obiecała pomoc w rozwiązywaniu problemów, życzyła pierwszoklasistom jak najlepszych wyników w nauce oraz wielu przyjaźni i radosnych dni w naszej szkole. Uczniowie zostali zapewnieni, że cała społeczność szkolna cieszy się, że powiększają Oni grono szkolnej rodziny.
Następnie kilka ciepłych słów skierowała do uczniów Pani Dyrektor, która złożyła dzieciom życzenia, wyrażając nadzieję, że każdy dzień w naszej szkole przyniesie im wiele wspaniałych chwil.
Rozpoczął się niezwykle podniosły moment uroczystości - złożenie ślubowania na flagę, a zaraz po nim Pani Dyrektor dokonała pasowania na ucznia.
Od tej chwili nasi Pierwszoklasiści stali się pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 6.
Na koniec dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, medale, oraz upominki.
To był wyjątkowy dzień.