Szkolne obchody Święta Niepodległości w SP 6

Kategoria: Uroczystości Opublikowano: środa, 11 listopad 2015 biblioteka6

W tym roku obchody 97 rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości w naszej szkole przybrały bardzo różnorodny charakter.

Zgromadzone na auli szkolnej klasy młodsze uczestniczyły w przygotowanym dla nich przez klasę VI a przedstawieniu pt. "Lekcja historii", natomiast klasy starsze w ogólnoszkolnym konkursie wiedzy historycznej. Oba te spotkania rozpoczęło uroczyste odśpiewanie hymnu - Mazurka Dąbrowskiego. Ponadto wiele klas uczestniczyło w lekcjach bibliotecznych i warsztatach plastycznych, w trakcie których poznawały najważniejsze fakty z dziejów odzyskania przez nasz kraj niepodległości, a także wykonywały okolicznościowe kotyliony.