Nasz szkolny "Dzień Życzliwości"

Kategoria: Uroczystości Opublikowano: piątek, 27 listopad 2015 biblioteka6

Na „Dzień Życzliwości” w naszej szkole został wybrany 27 listopada. Od samego rana był to dzień szczególny.

Na korytarzu witała nas klasa II a wraz z wychowawczynią Panią Magdą Piekarską i miłymi hasłami „Miej życzliwość w swej naturze, bo życzliwi żyją dłużej”. Dodatkowo rozdawała wszystkim kolorowe buźki. Każdy z nas miał na sobie akcent w kolorze żółtym lub pomarańczowym (barwach życzliwości). Na korytarzach szkolnych porozwieszane zostały plakaty z kulturalnymi zwrotami, a następnie wszystkie klasy drugie wraz z wychowawczyniami (Paniami: Joanną Matusik-Mosurek, Małgorzata Parlak, Magdalena Piekarską, Agnieszką Piszcz) zaprosiły nas na aulę na przedstawienie i recital pt. „Bądź uprzejmy na co dzień”. Po przedstawieniu otrzymaliśmy słodki poczęstunek. A jeśli ktoś z nas miał ochotę wyrazić swoje pozytywne uczucia, mógł je zapisać na kolorowym liściu i powiesić na „Drzewie życzliwości”. Jednak pamiętajmy, życzliwym należy być dla wszystkich i wszędzie codziennie, a nie tylko od święta.