Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin
Filtr

Gimnazjaliści uczestniczyli w wyjeździe do Włoch

Młodzież naszej szkoły pod opieką nauczycielek Justyny Tice oraz Alicji Janus uczestniczyła w wyjeździe do Włoch w ramach międzynarodowego projektu Erasmus +. Szkoła goszcząca z Codogno przygotowała bardzo ciekawy program pobytu. Uczniowie biorący udział w wyjeździe: Martyna Rokita, Igor Flak, Piotr Matysek mieli szansę na poznanie obcej kultury, ćwiczenie języka obcego oraz zdobycie nowego doświadczenia.

Adwentowy Kiermasz Misyjny 2018

Już tradycyjnie, w Adwencie pomagamy polskim misjonarzom, którzy pracują na Czarnym Lądzie. Troszczą się szczególnie o edukację i poprawę warunków życia najmłodszych Afrykańczyków, bo jak mówi afrykańskie przysłowie: „Tam gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba…”
Dziękujemy wszystkim, którzy życzliwie przyjęli nasz szkolny kiermasz misyjny, a wraz z nim wykonane przez nas świąteczne stroiki i ozdoby choinkowe. 

INFORMATYKA - KL 8 - pomoc do HTML-a

Szablon HTML (UWAGA FOLDER SKOMPRESOWANY. NAJPIERW GO POBIERZ NA DYSK, A DOPIERO POTEM WYPAKUJ GO DO FOLDERU SWOJEJ KLASY ) - kliknij TUTAJ

Materiały do lekcji - KURS HTML - kliknij TUTAJ

Tester kolorów

FINAŁ XV Diecezjalnego Konkursu na Przekład Intersemiotyczny „MOJA ULUBIONA KOLĘDA”

W finałowej części konkursu wzięło udział 93 uczestników z różnych stron diecezji sosnowieckiej: w kategorii plastycznej nadesłano po 3 prace z określonej grupy wiekowej, wyłonione drogą eliminacji w danej placówce. Najwięcej konkursowych dzieł przysłano z Sosnowca, ponadto z Dąbrowy Górniczej, Psar, Dobieszowic, Będzina, Sarnowa, Wojkowic Kościelnych, Jaworzna, Gołaczew, Brudzowic. Gratulujemy także wykonania twórczych i oryginalnych 18 prezentacji w kategorii informatycznej.

Akademia Czerniaka - program profilaktyczno-edukacyjny „Znamię! Znam je?”

Więcej informacji na stronie http://www.akademiaczerniaka.pl/

Polecane kursy GIMP-a

Tydzień Kultury Języka Polskiego

W dniach 18-22 listopada 2017 r. w naszej szkole odbył się Tydzień Kultury Języka Polskiego. Miały miejsce ciekawe wydarzenia promujące kulturę, czytelnictwo i przede wszystkim polski język. Uczniowie brali udział w licznych konkursach organizowanych w szkole: Szkolny Konkurs Ortograficzny, Turniej Kultury Języka Polskiego, Konkurs Pięknego Czytania, Rewia Bohaterów Literackich.

Zjazd absolwentów Gimnazjum nr 16

8 grudnia 2017 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie absolwentów Gimnazjum nr 16 z wychowawcami i wychowawcami wspierającymi. Ubiegłoroczni uczniowie klas trzecich licznie przybyli w progi naszej szkoły, by podzielić się refleksjami na temat edukacji, spotkać się ze znajomymi i w miłej atmosferze powspominać trzyletni czas ich pobytu w naszym gimnazjum. Spotkanie należy do bardzo udanych.

Wyjście do kina na film "Twój Vincet"

8 grudnia 2017 r. chętni uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami udali się do kina Helios na film pt. „Twój Vincent”. Wyjście zostało zorganizowane w ramach Tygodnia Kultury Języka Polskiego organizowanego w naszej szkole i stanowiło ostatni punkt działań polonistycznych podjętych w minionym tygodniu. „Twój Vincent” to pierwsza pełnometrażowa animacja malarska, która zachwyca widzów na całym świecie. Każda z 65 000 klatek została ręcznie namalowana, w projekcie wzięło udział 125 zawodowych malarzy z całego świata, którzy świat znany z obrazów van Gogha ożywili na ekranie. Polsko-brytyjska produkcja w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana została nominowana do Złotego Globu w kategorii najlepszy film animowany.

Rewia bohaterów literackich

W dniu dzisiejszym w naszej szkole w ramach Tygodnia  Kultury Języka Polskiego odbył się konkurs „Rewia bohaterów literackich”. Uczniowie mieli za zadnie wcielić się w dowolną postać literacką i zaprezentować ją przed widownią oraz jury. Ponadto musieli uzasadnić, dlaczego akurat ten bohater literacki został przez nich wybrany. Wszyscy uczniowie pięknie przedstawili swoich bohaterów. Oto wyniki:

Szkolny Turniej Języka Polskiego w naszej szkole

W dniu 5 grudnia 2017 r. w murach naszej szkoły odbył się Szkolny Turniej Języka Polskiego dla uczniów klas VII szkoły podstawowej, II i III gimnazjum. Każdą klasę reprezentowała trzyosobowa drużyna, która rozwiązywała zadania dotyczące znajomości języka polskiego. 

Oto wyniki:

Mikołaj w szkole

Mikołajki – tradycyjna, polska nazwa święta ku czci świętego Mikołaja, biskupa Miry, obchodzonego 6 grudnia w katolicyzmie i prawosławiu. Mikołaja nie zabrakło również w naszej szkole. Z inicjatywy Samorządu Szkolnego w jego rolę wcielił się Marcel - uczeń klasy 2f, który rozdawał uczniom batoniki. Ze swojej roli wywiązał się doskonale. Serdeczne podziękowania dla Mikołaja. 

Szkolny Konkurs "Ilustracja do wybranego wiersza"

W ramach Tygodnia Kultury Języka Polskiego zorganizowany został Szkolny Konkurs Literacko - Plastyczny: "Ilustracja do wybranego wiersza". Uczniowie mieli za zadanie dokonać plastycznej interpretacji wybranego przez siebie utworu poetyckiego. Oto wyniki konkursu:

Teatromani we Wrocławiu

Ostatnią ,przedświąteczną sobotę 22 grudnia 2018 r. miłośnicy teatru naszej szkoły spędzili we Wrocławiu. Wyjazd z inicjatywy mgr Elżbiety Rudzkiej wprowadził nas w świąteczny klimat dzięki JARMARKOWI BOŻONARODZENIOWEMU.  Pięknie ozdobiony wrocławski rynek, migające światełka, rękodzieła sprzedawane na straganach zrobiły na nas ogromne wrażenie.  To najładniejszy i największy jarmark w Polsce. Głównym celem Teatromanów była OPERA WROCŁAWSKA.Tutaj na dwie godziny przenieśliśmy się w bajkowy świat DZIADKA DO ORZECHÓW z muzyką Piotra Czajkowskiego -najbardziej rozpoznawalnego rosyjskiego kompozytora.

Niedzielne popołudnie w teatrze

W niedzielę 3 grudnia 2017 r. grupa miłośników teatru naszej szkoły wraz z nauczycielką E. Rudzką wybrała się do Krakowa. Na deskach Teatru Bagatela uczniowie obejrzeli komedię MAYDAY. Spektakl wg R. Cooneya - współczesnego mistrza farsy zapewnił Teatromanom dwie godziny świetnej zabawy. Poza teatrem uczestnicy brali udział w bożonarodzeniowym jarmarku świątecznym na krakowskim rynku. To była udana niedziela.

Uczta Teatromana

W sobotę 15 grudnia 2018 r. Teatromani 6-stki wraz z opiekunką Elżbietą Rudzką wybrali się do Warszawy. Przedświąteczny klimat stolicy dodały: piękne oświetlenie Krakowskiego Przedmieście i bożonarodzeniowy jarmark na Starówce. Głównym celem wyjazdu miłośników teatru był tym razem Teatr Ateneum. Tutaj z okazji 90 -lecia istnienia teatru przygotowano dramat "Nad czarnym jeziorem".

Świąteczny czas wkrótce ogarnie NAS

Już dziś uczniowie z klas I-VI mieli przyjemność obejrzeć przepiękne przedstawienie jasełkowe. Montaż słowno-muzyczny zaprezentowali liczni uczniowie klas szkoły podstawowej oraz gimnazjum.

Zaproszenie na Finał Diecezjalnego Konkursu na Przekład Intersemiotyczny „MOJA ULUBIONA KOLĘDA” 2017

Z radością zapraszamy na Finał XIV edycji Diecezjalnego Konkursu „MOJA ULUBIONA KOLĘDA”, który odbędzie się w auli Szkoły Podstawowej nr 6 w Sosnowcu,

dnia 24 stycznia 2017 r. o godz. 1000.

W finałowej części konkursu wzięło udział 80 uczestników z różnych stron diecezji sosnowieckiej. W kategorii plastycznej nadesłano po 3 prace z określonej grupy wiekowej, wyłonione drogą eliminacji w danej placówce. Dziękujemy także, za wykonanie oryginalnych prac w kategorii informatycznej.

Teatromani 6-tki na niedzielnym spektaklu

W niedzielę 17 grudnia 2017 r. miłośnicy teatru naszej szkoły pod opieką mgr Elżbiety Rudzkiej wybrali się do Krakowa. Na deskach jednego z najstarszych teatrów w Polsce obejrzeli spektakl KOPCIUSZEK. Znany wszystkim Kopciuszek w oryginalnej wersji francuskiego dramatopisarza i reżysera Joëla Pommerata to opowieść pełna zaskakujących zwrotów akcji.

Teatromani w Teatrze Ludowym

W sobotę 8.12.2018 r. Teatromani naszej szkoły wraz z opiekunką Elżbietą Rudzką pojechali do Krakowa,  by na deskach Teatru Ludowego obejrzeć spektakl DZIECKO DLA ODWAŻNYCH. Atutem przedstawienia jest kameralna scena w ratuszowej wieży z XIV wieku w samym sercu rynku. To właśnie tutaj miłośnicy teatru 6-stki miło spędzili czas . Komedia w obsadzie małżeństwa Schimschaimerów opowiada o perypetiach młodych ludzi związanych z macierzyństwem.

Adwentowy Kiermasz Misyjny 2017

Przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia rozpoczęliśmy od akcji charytatywnych, których celem było niesienie pomocy innym. Składamy serdeczne podziękowanie dla całej Społeczności Szkoły Podstawowej nr 6 za życzliwe przyjęcie i wsparcie kiermaszu misyjnego. Dochód w kwocie 721 zł został przekazany na budowę szkoły podstawowej w Gitega (Burundi), prowadzonej przez polskie misjonarki.
Życzymy, aby hojność i szlachetność serc przyniosła Waszym rodzinom pełne miłości i szczęścia Święta Bożego Narodzenia:

„Przy wigilijnym stole, łamiąc opłatek święty, pomnijcie, że dzień ten radosny w miłości jest poczęty…”  (Jan Kasprowicz)

 Szkolne Koło Misyjne 

Mikołajki na sportowo 2014

Jak co rok w naszej szkole odbyły się mikołajki na sportowo. Towarzyszyło im wiele emocji i dobra zabawa.

Teatromani w Teatrze Muzycznym

Niedziela 2.12.2018 r. była dla uczniów naszej szkoły pełną przygód, musicalową przygodą. W tym dniu Teatromani 6-stki z inicjatywy mgr Elżbiety Rudzkiej udali się do Łodzi, by na deskach Teatru Muzycznego obejrzeć spektakl w reżyserii Jakuba Szydłowskiego "MADAGASKAR-MUSICALOWA PRZYGODA". Wyjazd został zorganizowany w ramach zbliżającego się Mikołaja dla chętniej młodzieży i rodziców.

Wspólne przygotowanie kart świątecznych

Tradycyjnie już, przed Świętami Bożego Narodzenia, wolontariusze Gimnazjum nr 16 spotykają się z młodszymi dziećmi, by wspólnie wykonywać kartki świąteczne dla podopiecznych Hospicjum Św. Tomasza. W tym roku 14 grudnia uczennice klas: 2 d i 2 e wraz z opiekunem p. Olgą Miką odpowiedzieli na zaproszenie wychowawczyni kl. 1 a SP nr 6, p. Joanny Matusik-Mosurek i wspólnie z uczniami klasy pierwszej w miłej, wesołej i świątecznej atmosferze zostały wykonane piękne kartki.

Zaproszenie na Finał Diecezjalnego Konkursu na Przekład Intersemiotyczny „MOJA ULUBIONA KOLĘDA”2016

Z radością zapraszamy na Galę finałową XIII edycji Diecezjalnego Konkursu „MOJA ULUBIONA KOLĘDA”, który odbędzie się w auli Szkoły Podstawowej nr 6 im. Juliusza Słowackiego w Sosnowcu,dnia 10 stycznia 2017 r. o godz. 1000.

63 uczestników zgłosiło się do finałowej części konkursu w kategorii plastycznej oraz informatycznej (nadesłano po 3 prace z określonej grupy wiekowej, wyłonione drogą eliminacji w danej placówce). Prace zostały przesłane z różnych stron diecezji sosnowieckiej; najwięcej konkursowych dzieł zostało wykonanych w Sosnowcu, ale także w Dąbrowie Górniczej, Wolbromiu, Dobieszowicach, Dąbiu, Jerzmanowicach, Bukownie, Jaworznie, Bydlinie, Będzinie oraz Sarnowie. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za nadesłanie pięknych i oryginalnych prac.Dzięki Waszej twórczej aktywności świąteczne tradycje i zwyczaje stają się żywe i na stałe wpisują się w poetykę Świąt Bożego Narodzenia w naszych rodzinach i szkołach.
Po uroczystości wręczenia nagród i prezentacjiprac,zapraszamy do obejrzenia fotogalerii na stronie internetowej SP nr 6 w Sosnowcu. 

A oto laureaci tegorocznej edycji konkursu w kategorii plastycznej oraz informatycznej:

Uczeń

Nauczyciel przygotowujący

Placówka

Natalia Krzykawska,

kl. 6

Kacper Pilarek,

kl. 5

p. Krystyna Kiciak

SP w Dąbiu

Aleksandra Saft,

kl. 4

Oliwia Zając

kl. 3

Monika Kornas,

kl. 6

p. Magdalena Polak,

p. Tamara Pudo,

p. Jolanta Karcz

Zespół Szkolno-Przedszkolny
w Dobieszowicach

Natalia Dużyk,

kl. 4

Natalia Matysek,

kl. 4

p. Teresa Gajda

SP nr 12 w Sosnowcu

Aleksandra Szymczyk, kl. 4,

Jakub Taborowski,

kl. 4

Marta Aksamit,

kl. 5

p. Ewa Felis

 

SP nr 42 w Sosnowcu

Sara Solecka,

kl.1

p. Beata Lis-Pawelec

SP nr 15 w Sosnowcu

Gabrysia Mrozik,

kl. 3

p. Edyta Kuś

Zespół Szkolno-Przedszkolny
w Wolbromiu

Natalia Głowania,

kl. 2

 

p. Barbara Płotnikowska

Zespół Szkół nr 1
w Bukownie

Natalia Barczewska,

kl. 6

p. Ewa Grobelny

SP nr 27 w Sosnowcu

Zofia Fik,

kl. 4

p. Małgorzata Kołodziejczyk,

p. Agnieszka Kurzawa

SP nr 3 w Jaworznie

Dominika Lasa,
kl. 2

p. Katarzyna Bieniek

SP nr 22 w Sosnowcu

Wojciech Szopa,

kl. 1

p. Renata Dusza

SP w Bydlinie

Amelka Krochmal,

lat 6

 

p. Bogusława Seremet

Przedszkole Miejskie
nr 53 w Sosnowcu

 

Laureatom gratulujemy osiągnięć i życzymy wytrwałej pracy nad dalszym rozwijaniem warsztatu artystycznego.
Radosnego kolędowania oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku 2017!

  

                                                                                  Organizatorzy Konkursu

 

Laureaci III Regionalnego Konkursu Recytatorsko – Plastycznego poświęconego poezji ks. Jana Twardowskiego

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w etapie szkolnym konkursu dotyczącego twórczości ks. Jana Twardowskiego, pod hasłem: „Kiedy Bóg drzwi zamyka – to otwiera okno.”

Adwentowy Kiermasz Misyjny 2016

Dziękujemy wszystkim Uczniom naszej szkoły za czynny udział w szkolnym kiermaszu na rzecz misji. Drogim Rodzicom i Babciom za wspaniałe wypieki: ciasta, ciasteczka i słodkie babeczki…

Nasze mikołajkowe prezenty dla Sosnowieckiego Hospicjum

Uczniowie SP nr 6 w Sosnowcu zrobili 27 figurek aniołków, które wzięły udział w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym: „Bożonarodzeniowy Anioł”, zorganizowanym przez Zespół Szkół Katolickich im. św. Jana Bosko w Sosnowcu.

Bożonarodzeniowe Konkursy

Cieszymy się sukcesem Alicji Swobody z kl. 2c, która zdobyła I m. w XIV Regionalnym Konkursie Twórczości Muzycznej i Plastycznej Dzieci i Młodzieży „Kolęda i Kartka Bożonarodzeniowa”. Organizatorzy Konkursu: Szkoła Podstawowa nr 4 oraz Przedszkole Miejskie nr 6 w Będzinie.

Finał Diecezjalnego Konkursu na Przekład Intersemiotyczny „MOJA ULUBIONA KOLĘDA”

Z radością zapraszamy na Finał XII edycji Diecezjalnego Konkursu „MOJA ULUBIONA KOLĘDA”, który odbędzie się w auli Szkoły Podstawowej nr 6 w Sosnowcu, dnia 12 stycznia 2016 r. o godz. 900.

Adwentowy Kiermasz Misyjny 2015

Cieszymy się, ze już od kilku lat na początku Adwentu możemy organizować  w naszej szkole Kiermasz Misyjny. Dziękujemy za każdy dar Waszego serca, który pomaga w apostolskiej pracy misjonarzom w Afryce. Dobro przez nich wyświadczone tysiącom ludzi może zaistnieć dzięki naszemu zainteresowaniu i wsparciu.

Sukcesy naszych uczniów w konkursach religijnych

1.     XXI Konkurs Wiedzy Biblijnej –znajomość  Ewangelii wg św. Łukasza. Organizator  Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu:

Zaproszenie na Finał Diecezjalnego Konkursu na Przekład Intersemiotyczny „MOJA ULUBIONA KOLĘDA”

Z radością zapraszamy na Finał XI edycji Diecezjalnego Konkursu „MOJA ULUBIONA KOLĘDA”, który odbędzie się w auli Szkoły Podstawowej nr 6 w Sosnowcu, dnia 20 stycznia 2015 r. o godz. 900.

Adwentowy Kiermasz Misyjny

Serdecznie dziękujemy tym, którzy zaangażowali się w organizację Adwentowego Kiermaszu Misyjnego oraz wszystkim, którzy zechcieli w nim uczestniczyć. Słowa uznania kierujemy do kochanych Rodziców i Dziadków, którzy jak co roku wspaniałomyślnie przygotowali pyszne wypieki na nasze stoisko.

Bożonarodzeniowe jasełka klasy I d dla Całej Społeczności Szkolnej

W dniu poprzedzającym przerwę świąteczną spotkaliśmy się wszyscy w auli szkolnej by obejrzeć doroczne jasełka w wykonaniu klasy I d pod opieką wychowawczyni pani Katarzyny Powonski oraz pani Edyty Żybort.

Kampanie i programy