Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin
Filtr

Lekcja filmowa

W dniu 7 lutego 2019 r. uczniowie klas siódmych pod opieką nauczycieli: A. Sierpowskiej, A. Domagały, M. Styś – Skrzydlewskiej, T. Siewniaka wzięli udział w Lekcji filmowej „Z książki na wielki ekran, o ekranizacjach i adaptacjach filmowych”.

Uczniowie klas II gimnazjum uczestniczyli w zajęciach filmowych

15 lutego 2018 r. uczniowie klas: IIb, IIg, IIf pod opieką nauczycielek: O. Miki, A. Bałdys, M. Sołtysik oraz E. Matysek uczestniczyli w zajęciach filmowych na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego. Podczas lekcji uczniowie poznali, jakie efekty specjalne mogą być wykorzystane w filmie. Dowiedzieli się, co wspólnego z kinem mają matematyka, chemia i fizyka, co to są domalówki i czy hobbiści naprawę byli tacy niscy.

Teatromani w Teatrze Polskim

Popołudnie 27 lutego 2019 r. miłośnicy teatru naszej szkoły wraz z opiekunką E.Rudzką spędzili w Bielsku -Białej.  Tutaj na Małej Scenie Teatru Polskiego obejrzeliśmy spektakl SINGIELKA. Modne słowo, określające modną postawę życiową współczesnych kobiet, stało się tytułem spektaklu, którego autorem i reżyserem jest Jacek Bończyk, a jedyną wykonawczynią – laureatka Ikara nagrody Prezydenta Bielska-Białej – Anna Guzik.

Teatromani w Teatrze Bagatela

Popołudnie 7.02.2019 r. chętni uczniowie naszej szkoły spędzili w Teatrze Bagatela w Krakowie. Na deskach jednego z naszych ulubionych teatrów obejrzeli spektakl " Ryzykowna forsa". Świętowanie swojego 100-lecia Teatr Bagatela rozpoczął w styczniu 2019 roku właśnie galą premierową "Ryzykownej forsy". Spektakl wyreżyserował Paweł Pitera na podstawie tekstu scenarzysty Michaela Cooneya, syna Raya Cooneya – mistrza farsy , autora m.in. sztuki "Mayday".

Teatromani w Teatrze im. J.Słowackiego

Niedzielę 3.02.2018 r. miłośnicy teatru naszej szkoły pod opieką E.Rudzkiej spędzili w Krakowie. Tutaj na deskach jednego z najpiękniejszych teatrów w Polsce obejrzeliśmy spektakl w reżyserii Radosława Rychlika "Imię Róży". Widowisko na podstawie książki włoskiego pisarza i filozofa Umberto Eco przeniosło nas do roku 1327 do włoskiego opactwa, w którym doszło do zabójstw.

INFORMATYKA - Scratch

INFORMATYKA - Grafika komputerowa

Zimowisko w Wiśle – trening ducha i ciała

W pierwszym tygodniu ferii 16 uczniów SP 6 wraz z rówieśnikami z innych zakątków diecezji sosnowieckiej, odpoczywało w Wiśle. Aktywny wypoczynek połączony był z formacją duchową.
Każdego dnia na wspólnej modlitwie i spotkaniach w grupach odkrywaliśmy księgę Ewangelii jako skarb i najpewniejszy drogowskaz w życiu.

Zapraszamy na Dzień Otwarty

Niedzielne popołudnie w Teatrze Rozrywki

Niedzielne popołudnie 25.02.2018 r. Teatromani 6-stki pod opieką mgr Elżbiety Rudzkiej spędzili w chorzowskim Teatrze Rozrywki. Na deskach tego muzycznego teatru obejrzeli spektakl "JAK ODNIEŚĆ SUKCES W BIZNESIE, ZANADTO SIĘ NIE WYSILAJĄC".

Zimowy wypoczynek w Zakrzowie k. Kalwarii Zebrzydowskiej

W pierwszym tygodniu ferii zimowych 26 uczniów SP 6 wraz z rówieśnikami z parafii pw. św. Barbary wypoczywało i nabierało sił ducha na wyjeździe oazowym. Wspólnie modliliśmy się, bawili i wypoczywali. Rozgrywki sportowe na hali oraz tańce integracyjne wzmacniały naszą tężyznę fizyczną, a wiosenna aura sprzyjała zażywaniu świeżego powietrza na placu zabaw i huśtawkach.

Akcja charytatywna „Ołówek dla Afryki”

Na przełomie stycznia i lutego br. uczniowie SP nr 6 włączyli się w ogólnopolską akcję „Ołówek dla Afryki”, którą zorganizowała Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”, z siedzibą w Poznaniu.

Zimowe ferie w Wiśle – Perle Beskidów

Uczniowie SP nr 6 wraz z innymi rówieśnikami i znajomymi z parafii pw. św. Barbary w Sosnowcu przebywali na wypoczynku w Wiśle.

Kampanie i programy