Dzień Sportu w Szkole Podstawowej nr 6

Kategoria: Uroczystości Opublikowano: środa, 08 czerwiec 2016 Aneta Miodek

W dniu pierwszego czerwca 2016r odbył się naszej szkole apel sportowy, zorganizowany przez nauczycieli wychowania fizycznego.

Okazją do jego zorganizowania był Dzień Dziecka, zbliżające się Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej, Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro oraz Igrzyska Szkoły Podstawowej nr 6.

W krótkiej prezentacji uczniowie naszej szkoły przedstawili historię Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej.

Przedstawili też kraje uczestniczące w rozpoczynających się 10 czerwca we Francji mistrzostwach.

Następnie zaprezentowano historię Igrzysk Olimpijskich, które w tym roku odbędą się w Brazylii.

Zostały również przedstawione symbole związane z Igrzyskami Olimpijskimi: hymn, flaga, znicz.

Odczytano przysięgę zawodników i sędziów.

Na koniec został uroczyście zapalony znicz, który był symbolem rozpoczynających się w tym dni  Igrzysk Sportowych Szkoły Podstawowej nr 6.