UROCZYSTOŚCI LISTOPADOWE

godz. 11:10Kapliczka u zbiegu ulic Brynicznej i Słonecznej - składanie kwiatów
10 LISTOPADA
godz. 10:00 - pomnik Trójkąt Trzech Cesarzy - składanie kwiatów,
                      śpiewanie pieśni patriotycznych przy ognisku, pieczenie kiełbasek
godz. 12:30CKZiU Technikum nr 3 Gastronomiczno-Hotelarskie ul. Wawel 1

składanie kwiatów
11 LISTOPADA – MACZKI
godz. 9:00 – Maczki, kościół św. Piotra i Pawła - Msza święta w intencji Ojczyzny
godz. 10:00Maczki ul. Krakowska, Popiersie Tadeusza Kościuszki - składanie kwiatów
godz. 10:30Maczki Krzyż Wolności - składanie kwiatów, śpiewanie pieśni patriotycznych
godz. 12:00Katedra Wniebowzięcia NMP ul. Kościelna - Msza Święta w intencji Ojczyzny.
godz. 16:00 - Lapidarium Armii Krajowej, Zagórze–Mec, ul. Popiełuszki 44

Obchody Święta Niepodległości

W ramach uroczystości odbędzie się Msza Święta za Ojczyznę, śpiewanie patriotycznych pieśni; ognisko i poczęstunek kiełbaskami pokaz musztry klas mundurowych ZSO nr 14, harcerzy, występ artystyczny IX LO, atrakcje przygotowane przez Stowarzyszenie Paramilitarne Pancernik oraz  zwiedzanie lapidarium, zbiórka publiczna na renowację sztandaru harcerzy  z 1906 roku.