Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

Podsumowanie 27. Finału WOŚP

Kategoria: Wolontariat
Opublikowano: czwartek, 24 styczeń 2019
Nadhi

W dniu 24 stycznia 2019r. w szkole odbyło się podsumowanie pracy wolontariuszy Szóstki podczas 27. Finału WOŚP, który miał miejsce 13.01.2019 r. Szef sosnowieckiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, pan Janusz Kłosowicz osobiście podziękował wolontariuszom za wkład jaki włożyli podczas kwestowania. W tym roku nasi wolontariusze zebrali kwotę w w wysokości 17 149,08 PLN. W porównaniu do roku ubiegłego  zebrali oni więcej aż o 5 984,24 PLN. Gratulujemy wytrwałości i oczekujemy podobnego zaangażowania w kolejnym roku

Czytaj więcej...

Spotkanie organizacyjne z szefem Sztubu WOŚP Sosnowiec

Kategoria: Wolontariat
Opublikowano: niedziela, 13 styczeń 2019
Nadhi

W środę 9.01.2019 r. w szkole odbyło się szkolenie dla wolontariuszy 27. Finału WOŚP. Gościem naszej szkoły był szef Sztabu Sosnowiec - Janusz Kłosowicz. Głównym celem spotkania było przekazanie uczniów najważniejszych spraw dotyczących bezpieczeństwa podczas kwestowania w niedzielę 13.01.2019 r.

Czytaj więcej...

Wolontariusze SZÓSTKI wspierają WOŚP

Kategoria: Wolontariat
Opublikowano: niedziela, 13 styczeń 2019
Nadhi

W dzień 27.Finału WOŚP uczniowie naszej szkoły nie zawiedli. Ponad pięćdziesięciu uczniów naszej Szkoły przystąpiło do wolontariatu by 13 stycznia 2019 r. grać w jednej drużynie z Orkiestrą.

Czytaj więcej...

Spotkanie z wolontariuszami 27 Finału WOŚP

Kategoria: Wolontariat
Opublikowano: sobota, 05 styczeń 2019
Nadhi

Wolontariusze -  zapraszam na spotkanie w środę 9.01.2019 r. (godzina zostanie podana wkrótce) na świetlicy budynku przy ul.Legionów 21. Dotyczyć ono będzie organizacji oraz bezpieczeństwa podczas 27. Finału WOŚP, który odbędzie się w niedzielę 13 stycznia 2019 r.

Czytaj więcej...

13 stycznia już tuż tuż...

Kategoria: Wolontariat
Opublikowano: czwartek, 03 styczeń 2019
Nadhi

Nie udało Ci się zostać wolontariuszem 27 Finału WOŚP - mimo wszystko możesz włączyć się w akcję Przystanek Ciepła, który zorganizowany będzie przy współpracy z Wolontariatem MOPS na sosnowieckiej "Patelni". Przygotuj ciepłą herbatę i coś słodkiego dla kwestujących w dzień finału - czyli 13 stycznia 2019 r.  Zainteresowanych proszę o kontakt.

Anna Szaszkowska - sala 13

Czytaj więcej...

Mikołąjki na Hali widowiskowo-sportowej przy ul. Żeromskiego w Sosnowcu

Kategoria: Wolontariat
Opublikowano: wtorek, 11 grudzień 2018
Nadhi

6 grudnia 2018 r. Wolontariuszki naszej szkoły (klasa 3A gimnazjum) uczestniczyły w organizowanej w Hali widowiskowo-sportowej przy Żeromskiego w Sosnowcu imprezie Mikołajkowej. Wolontariuszki jako Brygada Świętego Mikołaja w składzie: Maja Dragunowicz, Paulina Dejnak, Nela Szwedek, Barbara Matuszek pomagały podczas imprezy. Mikołajki zzorganizowane były dla dzieci z sosnowieckich przedszkoli oraz  szkół - podopiecznych MOPS-u.

Czytaj więcej...

Wielkanocne wsparcie uczniów dla Hospicjum Św. Tomasza

Kategoria: Wolontariat
Opublikowano: wtorek, 27 marzec 2018
biblioteka6

Już po raz drugi prace plastyczne wykonane przez uczniów klas gimnazjalnych naszej szkoły zostały przekazane dla Hospicjum Św. Tomasza przy Zagłębiowskim  Centrum Wsparcia.

Czytaj więcej...

Akcja charytatywna

Kategoria: Wolontariat
Opublikowano: wtorek, 13 marzec 2018
Nadhi

Czytaj więcej...

Podsumowanie 26 Finału WOŚP w SZÓSTCE

Kategoria: Wolontariat
Opublikowano: poniedziałek, 05 luty 2018
Nadhi

W ostatnim tygodniu przed feriami 2018 r. w naszej szkole odbyło się podsumowanie pracy wolontariuszy naszej Szkoły podczas 26 Finału WOŚP, który miał miejsce 14.01.2018 r. W szkole gościł szef sosnowieckiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, pan Janusz Kłosowicz, który osobiście podziękował wolontariuszom za wkład jaki włożyli podczas kwestowania. Naszym wolontariuszom podczas finału 14.01.2018 roku udało się zebrać kwotę 11.164,84 PLN.

Uczniowie, którzy zebrali najwięcej do puszek kwestorskich zostali docenieni przez pana Janusza Kłosowicza poprzez drobne upominki, wszyscy zaś wolontariusze otrzymali drobne gadżety z PLAY. Cieszymy się, że wkład naszych uczniów przyczyni się do pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Mamy nadzieje, że za rok liczba wolontariuszy wzrośnie.

Czytaj więcej...

Wolontariusze naszej Szkoły zagrali dla WOŚP

Kategoria: Wolontariat
Opublikowano: czwartek, 18 styczeń 2018
Nadhi

W niedzielę 14 stycznia 2018 odbył się 26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Także w tym roku wolontariusze naszej Szkoły nie zawiedli. Wolontariusze zbierali pieniądze na wyposażenie oddziałów neonatologicznych w stanowiska do resuscytacji noworodków, nowoczesne inkubatory, aparaty do nieinwazyjnego wspomagania oddychania, pompy infuzyjne, specjalistyczne aparaty USG oraz pulsoksymetry.
Dodatkowym Wsparciem dla sosnowieckiego WOŚP było zorganizowanie „Przystanku ciepła”, czyli miejsca, gdzie każdy z wolontariuszy po okazaniu identyfikatora mógł rozgrzać się gorącym napojem i naładować baterie do dalszej kwesty. Nie zabrakło również atrakcji przed „Przystankiem Ciepła”, gdzie można było potańczyć przy muzyce, którą zaserwowali motocykliści.

Czytaj więcej...

Kampanie i programy