Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

Muzyczny Dzień Chłopaka w 7c

Kategoria: Z życia klas 7-8
Opublikowano: poniedziałek, 05 październik 2020
Aneta Miodek

30 września dziewczęta z klasy 7c wraz z wychowawczynią p. K.Kuklą przygotowały dla chłopców muzyczną niespodziankę. Zaskoczenie było ogromne. Gratulacje dla solistki Julii Miki. W tym dniu nie zabrakło dobrego humoru, prezentów i życzeń. To był mile spędzony czas przy kawałku pizzy i w doborowym towarzystwie.

Dzień Chłopaka w VIIA

Kategoria: Z życia klas 7-8
Opublikowano: piątek, 02 październik 2020
Aneta Miodek

 Tak się bawiła klasa 7a w Dniu Chłopaka. Dziewczynki przygotowały poczęstunek na klasowy seans filmowy, a każdy z chłopców dostał upominek w postaci kolorowych skarpet oraz własnoręcznie upieczone babeczki. Było bardzo miło.

Czytaj więcej...

IFORMACJA DLA UCZNIÓW KLAS VIII

Kategoria: Z życia klas 7-8
Opublikowano: piątek, 22 maj 2020
Aneta Miodek

REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH W SOSNOWCU

Nabór na rok szkolny 2020/2021 do szkół ponadpodstawowych w Sosnowcu odbywa się w systemie rekrutacji elektronicznej.

Rekrutacja rusza od 15 czerwca na stronie:   slaskie.edu.com.pl

Harmonogram rekrutacji:

https://www.gov.pl/web/edukacja/harmonogram-rekrutacji-do-szkol-ponadpodstawowych-na-rok-szkolny-20202021?fbclid=IwAR1WN7iW4iEdnzGoeEa1ZkR86xQ3FsIkkJUBt00VIJcW5U0P9cdbxiJT08E

Terminy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych

Kategoria: Z życia klas 7-8
Opublikowano: piątek, 07 luty 2020
Aneta Miodek

Terminy postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego, a także terminy składania dokumentów do klas pierwszych publicznych szkół ponadpodstawowych tj. do czteroletniego liceum ogólnokształcącego, pięcioletniego technikum, trzyletniej branżowej szkoły I stopnia i klas wstępnych
w publicznych szkołach ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021.

CZYTAJ WIĘCEJ...

Wizyta w przedszkolach

Kategoria: Z życia klas 7-8
Opublikowano: poniedziałek, 03 luty 2020
Aneta Miodek

Na przełomie grudnia i stycznia ośmioklasiści odwiedzili zaprzyjaźnione przedszkola w ramach wzajemnej współpracy. Uczniowie przygotowali koncert kolęd, który zaprezentowali  6  i 5 latkom. Odwiedziliśmy Przedszkole Miejskie nr 27, 12, 30 i Przedszkola Prywatne "Skrzaty z przyszłością" oraz  "Bajkowo i Sportowo". Wspólne kolędowanie wprowadziło nas wszystkich w świąteczny nastrój. Podczas występu panowała atmosfera radości i serdeczności , wspaniale razem bawiliśmy się.

Czytaj więcej...

Mikołajki w Krakowie

Kategoria: Z życia klas 7-8
Opublikowano: piątek, 13 grudzień 2019
Aneta Miodek

6.12.2019 klasy VIIC i VIIIB pod opieką Pań Ì. Flak , A. Ubowskiej B. Rokity i A. Czerneckiej uczestniczyły w Mikołajkowej wycieczce do Krakowa. Pierwszym punktem naszego wyjazdu było zwiedzanie Domu J.Matejki, który gromadzi ok.8 tys. pamiątek po jednym z najwybitniejszych polskich malarzy historycznych.

Czytaj więcej...

Wizyta w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Sosnowcu

Kategoria: Z życia klas 7-8
Opublikowano: czwartek, 05 grudzień 2019
Aneta Miodek

Dnia 5 grudnia2019r. wybrani uczniowie klasy 7b udali się z wizytą do schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Sosnowcu-Milowicach.
„Schronisko  -  azyl  dla  bezdomnych  zwierząt.  Miejsce,  gdzie  nieważna  jest  metryka, ani wygląd. To miejsce, w którym każdy niechciany zwierzak znajdzie ciepły kąt i pełną miskę.”

Czytaj więcej...

Poznaj Tajemnice Ciemności –Ważne Miejsce

Kategoria: Z życia klas 7-8
Opublikowano: poniedziałek, 02 grudzień 2019
Aneta Miodek

Uczniowie SP 6 uczestniczący w projekcie edukacyjnym „Akcja Mediacja” w poniedziałek 25 listopada mieli okazję odwiedzić niezwykłe miejsce tzw. Ważne Miejsce, w którym odkrywali Tajemnice Ciemności. Ważne Miejsce działa według pedagogicznej zasady: doświadczaj – rozumiej – zapamiętuj. Odkrycie Tajemnicy Ciemności uczy wrażliwości, empatii, pozwala wczuć się w sytuację osoby niewidomej, uwrażliwia na inność, uczy lepiej korzystać z pozostałych zmysłów: dotyku, węchu, słuchu.

Czytaj więcej...

Wyjazd klas 8a, 8b, 8c, 8d do Muzeum Auschwitz-Birkenau

Kategoria: Z życia klas 7-8
Opublikowano: poniedziałek, 25 listopad 2019
Aneta Miodek
Nie można zapomnieć …

Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu to jedno z  miejsc, o którym należy pamiętać  i które należy znać. 21 listopada 2019 roku uczniowie klas 8a, 8b, 8c i 8d wraz  z nauczycielami  brali udział w niezwykłej lekcji historii   na terenach byłego obozu koncentracyjnego. Zetknięcie się z jednej strony z ogromnym ludzkim cierpieniem, a z drugiej z wielkim okrucieństwem oprawców - wywołało silne emocje wśród uczniów.

Czytaj więcej...

Klasa VIIIb w Zamku Sieleckim

Kategoria: Z życia klas 7-8
Opublikowano: niedziela, 17 listopad 2019
Aneta Miodek

W czwartek 14 listopada kl. VIIIb  wzięła udział w zajęciach historycznych w Zamku Sieleckim. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach oraz zwiedzili wystawę „Sosnowiec 1939”. Wystawa i lekcja  przybliżyła młodzieży panującą wówczas atmosferę oraz pokazała sytuację ludności w przeddzień wybuchu II wojny światowej.  Zostały na niej zaprezentowane zdjęcia, dokumenty i inne materiały archiwalne.

Czytaj więcej...

Kampanie i programy