Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

4-dniowa wycieczka klas 7b, 3c, 3e

Kategoria: Z życia klas 7-8 Opublikowano: poniedziałek, 13 maj 2019 Nadhi

W dniach 6-9.05.2019 r. uczniowie klas 7b, 3c gimnazjum, 3e gimnazjum wraz z wychowawcami I.Flak , E.Rudzką i B.Rokitą uczestniczyli w wycieczce edukacyjno - integracyjnej "Urocze świętokrzyskie ". Uczniowie przez cztery dni intensywnie zwiedzali najważniejsze miejsca woj. świętokrzyskiego , uczestniczyli w lekcjach z j.polskiego , historii i geografii oraz podziwiali naturę i krajobrazy wschodniej Polski.

Warto dodać , że większość miejsc młodzież widziała po raz pierwszy. Podróż swoją zaczęliśmy od spaceru po Kielcach -największym mieście województwa. Tutaj uczniowie wysłuchali historii tzw .: programu żydowskiego z 1946 roku . Tu również dowiedzieli się skąd wzięło się przysłowie : "Wieje jak w kieleckim na dworcu ". Następnie  w Św. Katarzynie uczestnicy obejrzeli Muzeum Minerałów i Skamieniałości , dowiadując się min.: dlaczego piryt nosi nazwę złota głupców. Na szczycie Łysa Góra , wstąpiliśmy do Santuarium Świętego Krzyża oraz grobu Jeremiego Wiśniowieckiego. Drugi dzień wycieczki był poświęcony przepięknemy Sandomierzowi. Młodzież weszła do Podziemi Miasta , odbyła rejs statkiem po Wiśle , uczestniczyła w niezapomnianym spotkaniu z rycerzem Łukaszem w sandomierskiej zbrojowni. W kolejnym dniu przejechaliśmy do województwa lubelskiego by zwiedzić urokliwy Kazimierz Dolny nad Wisłą. Przewodnik oprowadził nas po Wąwozie Korzeniowym , żydowskim kirkucie , ryneczku kazimierskim. Weszliśmy na basztę na zamku, a z Góry Trzech Krzyży podziwialiśmy przepiękny Kazmierz. W ostatnim dniu wyjazdu odwiedziliśmy Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęborku,  gdzie dowiedzieliśmy się o wielu nieznanych faktach z życia naszego Noblisty oraz zobaczyliśmy oryginalne rzeczy Sienkiewicza , przekazane do Muzeum przez jego córkę. W tym dniu również mieliśmy okazję również zobaczyć jedno z najstarszych drzew w Polsce -DĄB BARTEK w Zagnańsku, który ma ok 700 lat . Dużą atrakcją było safari, które odbyliśmy w Kurozwękach, podziwiając jedyną w Polsce hodowlę bizonów amerykańskich. Warto dodać, że byliśmy zakwaterowani w przękięknym pensjonacie w Woli Łagowskiej, który otrzymał w roku 2018 I MIEJSCE w województwie świętokrzyskim za agroturystykę. Wszyscy wrócili pełni wrażeń i nowych doświadczeń. To był niezapomniany czas.

 
 
Odsłony: 854

Kampanie i programy