Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

Wycieczka do Sejmu RP

Kategoria: Z życia klas 7-8 Opublikowano: poniedziałek, 27 maj 2019 Nadhi

Uczennica klasy 3f - Justyna Berak 16 maja 2019 r. uczestniczyła na zaproszenie pani poseł Beaty Libera-Małeckiej w wycieczce do Sejmu RP w Warszawie. Wyjazd do Sejmu był nagrodą za zajęcie II miejsca w konkursie miejskim "Zakochaj się w Sosnowcu" zorganizowanym w ramach edukacji regionalnej. Uczennica zwiedzała Sejm w obecności pani poseł i przewodnika, zapoznała się z krótką historią polskiego parlamentaryzmu. Przebywała na galerii sejmowej, przysłuchując się wystąpieniom posłów w debacie sejmowej; zapoznała się z rozkładem miejsc na sali obrad Sejmu, zajmowanych przez Prezydium Sejmu, rząd, Prezydenta Rzeczypospolitej i zaproszonych gości na posiedzenia sejmowe. To była cenna lekcja wiedzy obywatelskiej.

Odsłony: 303

Kampanie i programy