Wycieczka do Sejmu RP

Kategoria: Z życia klas 7-8 Opublikowano: poniedziałek, 27 maj 2019 Nadhi

Uczennica klasy 3f - Justyna Berak 16 maja 2019 r. uczestniczyła na zaproszenie pani poseł Beaty Libera-Małeckiej w wycieczce do Sejmu RP w Warszawie. Wyjazd do Sejmu był nagrodą za zajęcie II miejsca w konkursie miejskim "Zakochaj się w Sosnowcu" zorganizowanym w ramach edukacji regionalnej. Uczennica zwiedzała Sejm w obecności pani poseł i przewodnika, zapoznała się z krótką historią polskiego parlamentaryzmu. Przebywała na galerii sejmowej, przysłuchując się wystąpieniom posłów w debacie sejmowej; zapoznała się z rozkładem miejsc na sali obrad Sejmu, zajmowanych przez Prezydium Sejmu, rząd, Prezydenta Rzeczypospolitej i zaproszonych gości na posiedzenia sejmowe. To była cenna lekcja wiedzy obywatelskiej.