Wycieczka w Sudety

Kategoria: Z życia klas 7-8 Opublikowano: czwartek, 06 czerwiec 2019 Nadhi

W dniach 3-6.06.2019 r. uczniowie klas: 8a, 8c i 3h pod opieką: E.Matysek,  I.Stangel,  A.Kałużnej,  B.Rokity i E.Rudzkiej uczestniczyli w wycieczce w Sudety. W ciągu 4 dni pokonywali szlaki górskie, przemierzając ok 45 km. Uczestnicy wycieczki zdobyli Śnieżkę -najwyższczy szczyt Sudetów 1603m.n.p.m, Szrenicę 1364m.n.p.m, Łabski Szczyt 1471m.n.p.m , Kopę 1377 m.n.p.m.

Jedną z ważniejszych atrakcji Karkonoszy są dwa wodospady: Kamieńczyk i Szklarka, które również znalazły się na trasie naszej wędrówki.  Przy zejściu ze Śnieżki zwiedziliśmy urokliwą , ewangelicką Świątynię Wang w Karpaczu. Relaksu i odpoczynku dostarczył pobyt w Termach Cieplickich w Jeleniej Górze. W ostatnim dniu pobytu młodzież uczestniczyła w warsztatach wyrobu szkła  w Leśnej Hucie w Szklarskiej Porębie. Atrakcją turystyczną było również poznanie uroków tego górskiego miasteczka. To był aktywnie spędzony czas, połączony z poszerzeniem wiedzy uczniów w zakresie przyrody, geografii i historii.