Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

Wycieczka w Sudety

Kategoria: Z życia klas 7-8 Opublikowano: czwartek, 06 czerwiec 2019 Nadhi

W dniach 3-6.06.2019 r. uczniowie klas: 8a, 8c i 3h pod opieką: E.Matysek,  I.Stangel,  A.Kałużnej,  B.Rokity i E.Rudzkiej uczestniczyli w wycieczce w Sudety. W ciągu 4 dni pokonywali szlaki górskie, przemierzając ok 45 km. Uczestnicy wycieczki zdobyli Śnieżkę -najwyższczy szczyt Sudetów 1603m.n.p.m, Szrenicę 1364m.n.p.m, Łabski Szczyt 1471m.n.p.m , Kopę 1377 m.n.p.m.

Jedną z ważniejszych atrakcji Karkonoszy są dwa wodospady: Kamieńczyk i Szklarka, które również znalazły się na trasie naszej wędrówki.  Przy zejściu ze Śnieżki zwiedziliśmy urokliwą , ewangelicką Świątynię Wang w Karpaczu. Relaksu i odpoczynku dostarczył pobyt w Termach Cieplickich w Jeleniej Górze. W ostatnim dniu pobytu młodzież uczestniczyła w warsztatach wyrobu szkła  w Leśnej Hucie w Szklarskiej Porębie. Atrakcją turystyczną było również poznanie uroków tego górskiego miasteczka. To był aktywnie spędzony czas, połączony z poszerzeniem wiedzy uczniów w zakresie przyrody, geografii i historii.

Odsłony: 745

Kampanie i programy