Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

Uniwersyteckie Miasteczko Naukowe 2019

Kategoria: Z życia klas 7-8 Opublikowano: niedziela, 22 wrzesień 2019 Aneta Miodek

18 września 2019 roku uczniowie klas siódmych i ósmych wybrali się  do Uniwersyteckiego Miasteczka Naukowego w Katowicach, gdzie uczestniczyli w wykładach i pokazach edukacyjnych.
W tym oku szkolnym uczniowie wzięli udział  w wykładach z cyklu Osobliwości Świata Fizyki oraz z Biorobotyki.

Tematyka tegorocznych Osobliwości Świata Fizyki to:

  • „Pod napięciem” – na tym wykładzie uczniowie dowiedzieli się, że wyładowania atmosferyczne towarzyszą nam od zarania dziejów, a jednak wciąż fascynują i budzą grozę. Uczniowie poznali tajniki elektryczności od sposobów elektryzowania ciał do współczesności. Dowiedzieli się, czym jest i jak działa klatka Faradaya, łuk elektryczny.
  • „Ogień – wróg czy przyjaciel”– na tym wykładzie uczniowie dowiedzieli się, czym naprawdę jest ogień, na czym polega spalanie; co właściwie się pali, skąd biorą się dziwne kształty i kolory płomieni.

Tematyka tegorocznych wykładów z Biorobotyki to:

  • „Mózg” –  fizjologia mózgu, inspiracja do stworzenia robota IURO, czyli  jak działa mózg, czym jest i jak komunikuje się z ciałem.
  • „Komórka” – budowa, transport międzykomórkowy sposobem przemieszczania się nanorobotów. Czym jest komórka i jaką drogę muszą przebyć cząsteczki by dostać się do niej.
  • „DNA” – budowa DNA i możliwości wykorzystania w medycynie oraz w kontekście nanotechnologii.

Odsłony: 369

Kampanie i programy