Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

Klasa VIIIb w Zamku Sieleckim

Kategoria: Z życia klas 7-8 Opublikowano: niedziela, 17 listopad 2019 Aneta Miodek

W czwartek 14 listopada kl. VIIIb  wzięła udział w zajęciach historycznych w Zamku Sieleckim. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach oraz zwiedzili wystawę „Sosnowiec 1939”. Wystawa i lekcja  przybliżyła młodzieży panującą wówczas atmosferę oraz pokazała sytuację ludności w przeddzień wybuchu II wojny światowej.  Zostały na niej zaprezentowane zdjęcia, dokumenty i inne materiały archiwalne.

Dla wielu mieszkańców Sosnowca, podobnie jak innych miast, pierwsze miesiące 1939 roku nie różniły się od lat ubiegłych, mimo licznych sygnałów o nadchodzącym zagrożeniu ze strony Niemiec.
4 września 1939 roku, gdy wojska niemieckie wkroczyły do Sosnowca...
Uczniowie zwiedzili także wystawę malarstwa „Projekcje Prześwitu” Pawła Wyborskiego. Wystawa prezentuje kilkadziesiąt obrazów ujętych w dwa cykle malarskie Materie i fosforescencje oraz Wizjery. Oba cykle dotyczą malarstwa niefiguratywnego i nawiązują, zarówno w sposób bezpośredni, jak aluzyjny, do formy oraz idei ikony. 

Odsłony: 304

Kampanie i programy