Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

Wyjazd klas 8a, 8b, 8c, 8d do Muzeum Auschwitz-Birkenau

Kategoria: Z życia klas 7-8 Opublikowano: poniedziałek, 25 listopad 2019 Aneta Miodek
Nie można zapomnieć …

Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu to jedno z  miejsc, o którym należy pamiętać  i które należy znać. 21 listopada 2019 roku uczniowie klas 8a, 8b, 8c i 8d wraz  z nauczycielami  brali udział w niezwykłej lekcji historii   na terenach byłego obozu koncentracyjnego. Zetknięcie się z jednej strony z ogromnym ludzkim cierpieniem, a z drugiej z wielkim okrucieństwem oprawców - wywołało silne emocje wśród uczniów.

Osobiste rzeczy więźniów, ubrania, fotografie cierpiących z głodu dzieci, warunki obozowe, doświadczenia medyczne, miejsca kaźni wstrząsały najbardziej.
Ten dzień i TO miejsce na długo zapadną w pamięć uczestnikom wizyty w Muzeum Auschwitz-Birkenau, gdyż każdy  opuszczał były obóz zagłady w zadumie, z osobna wyciągając wnioski z tej niecodziennej lekcji historii.

 
Odsłony: 321

Kampanie i programy