Wyjazd klas 8a, 8b, 8c, 8d do Muzeum Auschwitz-Birkenau

Kategoria: Z życia klas 7-8 Opublikowano: poniedziałek, 25 listopad 2019 Aneta Miodek
Nie można zapomnieć …

Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu to jedno z  miejsc, o którym należy pamiętać  i które należy znać. 21 listopada 2019 roku uczniowie klas 8a, 8b, 8c i 8d wraz  z nauczycielami  brali udział w niezwykłej lekcji historii   na terenach byłego obozu koncentracyjnego. Zetknięcie się z jednej strony z ogromnym ludzkim cierpieniem, a z drugiej z wielkim okrucieństwem oprawców - wywołało silne emocje wśród uczniów.

Osobiste rzeczy więźniów, ubrania, fotografie cierpiących z głodu dzieci, warunki obozowe, doświadczenia medyczne, miejsca kaźni wstrząsały najbardziej.
Ten dzień i TO miejsce na długo zapadną w pamięć uczestnikom wizyty w Muzeum Auschwitz-Birkenau, gdyż każdy  opuszczał były obóz zagłady w zadumie, z osobna wyciągając wnioski z tej niecodziennej lekcji historii.