Wizyta w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Sosnowcu

Kategoria: Z życia klas 7-8 Opublikowano: czwartek, 05 grudzień 2019 Aneta Miodek

Dnia 5 grudnia2019r. wybrani uczniowie klasy 7b udali się z wizytą do schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Sosnowcu-Milowicach.
„Schronisko  -  azyl  dla  bezdomnych  zwierząt.  Miejsce,  gdzie  nieważna  jest  metryka, ani wygląd. To miejsce, w którym każdy niechciany zwierzak znajdzie ciepły kąt i pełną miskę.”

Ta wizyta to znakomity przykład na to, że warto uczyć miłości i szacunku do innych. Nie tylko dla ludzi, ale i zwierząt - by zaszczepić w uczniach jak najwięcej pozytywnych wartości, uwrażliwić na nieszczęścia i wpoić chęć niesienia pomocy potrzebującym; by uczyć przyjaznego stosunku do wszystkich zwierząt: tych, które są w naszych domach i tych, dla których domem jest niestety schronisko. Dlatego Samorząd Szkolny zorganizował w tym roku zbiórkę pożywienia, koców, poduszek dla zwierzaków ze schroniska.
Szkolną delegację powitała pracownica schroniska, która opowiedziała m.in. o funkcjonowaniu instytucji, o możliwości wirtualnej adopcji. Podczas wizyty w schronisku poznaliśmy przebywające tam psiaki.
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przynosili karmę, koce, poduszki i zachęcamy do udzielania pomocy bezdomnym zwierzętom.