Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

Gra planszowa na podstawie lektury

Kategoria: Z życia klas IV-VI
Opublikowano: wtorek, 26 styczeń 2021
Ewa Matysek

Uczniowie klasy 5a podczas lekcji języka polskiego wykazali się ciekawymi pomysłami, przygotowując gry planszowe po przeczytanej książce " Chłopcy z Placu Broni". Fascynujące przygody bohaterów, bohaterstwo Nemeczka, motyw przyjaźni, honor i odwaga zainspirowały piątoklasistów do stworzenia świetnych gier.

Czytaj więcej...

Uczniowskie fascynacje lekturami

Kategoria: Z życia klas IV-VI
Opublikowano: sobota, 28 listopad 2020
Ewa Matysek

„Opowieści z Narnii. Lew, Czarownica i stara szafa” – ta fantastyczna lektura pochłaniała niedawno uwagę uczniów klasy 5c. Magiczny świat zimowej krainy, walka dobra ze złem i ciekawi bohaterowie wyraźnie oczarowali piątoklasistów. Któż nie chciałby przeżyć takiej przygody, jak Łucja i jej rodzeństwo? Młodzi czytelnicy z chęcią wykonali piękne i pomysłowe lapbooki – otwierane książki i makiety szaf zawierające usystematyzowane informacje i ciekawostki o książce. Efekty? – wspaniałe prace, dzięki którym fantastyczna podróż po krainie Narnii zachęci każdego do przekroczenia wraz z bohaterami lektury drzwi szafy i ponownego odkrywania magii tego miejsca. Opiekun projektu: Ewa Matysek

Czytaj więcej...

Pływackie sukcesy Hani Jani

Kategoria: Z życia klas IV-VI
Opublikowano: niedziela, 01 listopad 2020
Ewa Matysek

Uczennica naszej szkoły Hanna Jania z klasy 5c zdobyła czołowe miejsca podczas Mistrzostw Śląska w pływaniu. Hania zdobyła I miejsce w konkurencji: 50 m klasyczny, I miejsce 100 m zmienny, I miejsce 100 m klasyczny, II miejsce 50 m dowolny. Hania od wielu lat trenuje w UKS „Huragan” przy SP 45. Serdeczne gratulacje dla Hani. 

Rewia bohaterów literackich w klasie 5a

Kategoria: Z życia klas IV-VI
Opublikowano: niedziela, 01 listopad 2020
Ewa Matysek

Uczniowie klasy 5a w ramach realizacji innowacji pedagogicznej dotyczącej czytelnictwa wzięli udział w projekcie „Bohaterowie naszych lektur”. Każdy uczeń wybierał ulubioną postać literacką, przygotowywał kostium tego bohatera  oraz opracowywał trzy skojarzenia, które ułatwiły uczniom odgadnięcie, o kogo chodzi. Następnie każdy uczeń uzasadniał, dlaczego akurat tę postać wybrał. Na lekcji języka polskiego pojawiły się postacie z różnych powieści, baśni, bajek czy legend.  Rewia bohaterów była bardzo bogata i ciekawa: Doktor Dolittle, Ania z Zielonego Wzgórza, Mikołajek, Ambroży Kleks, Czerwony Kapturek, Sherlock Holmes, Pippi  Pończoszanka, Hermiona, a także Księżniczki i Rycerze. Lekcja przebiegała w bardzo miłej atmosferze. Uczniowie chętnie i ciekawie opowiadali o swoich bohaterach. To była bardzo kreatywna i wartościowa lekcja zachęcająca uczniów do poznawania literatury.

Czytaj więcej...

Prace uczniów klasy 4a i 4c na języku polskim

Kategoria: Z życia klas IV-VI
Opublikowano: środa, 27 maj 2020
Ewa Matysek

Uczniowie klasy 4a i 4c przygotowali piękne prace projektowe dotyczące baśni o Kopciuszku. Wykonali projekty pięknego pantofelka, którego zgubił Kopciuszek podczas ucieczki z balu, zaprojektowali kostiumy dla Kopciuszka przed i po balu oraz dla Księcia. Uczniowie przygotowali również plakaty teatralne dowolnej sztuki. Powstały śliczne i pomysłowe prace, które z przyjemnością prezentujemy.

Czytaj więcej...

Klasa 6B w akcji:)

Kategoria: Z życia klas IV-VI
Opublikowano: czwartek, 16 kwiecień 2020
Aneta Miodek

Tak pracują klasy 4

Kategoria: Z życia klas IV-VI
Opublikowano: środa, 08 kwiecień 2020
Aneta Miodek

 

Pozdrowienia od VIB

Kategoria: Z życia klas IV-VI
Opublikowano: poniedziałek, 06 kwiecień 2020
Aneta Miodek

{youtube}https://youtu.be/b75luXkoIC0{/youtube}

Dzień Języka Ojczystego w klasie 4a i 4c

Kategoria: Z życia klas IV-VI
Opublikowano: wtorek, 25 luty 2020
Ewa Matysek

Uczniowie klasy 4a i 4c obchodzili Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Dowiedzieli się, że na datę obchodów święta wybrany został 21 lutego, aby upamiętnić wydarzenia z 1952 r. Doszło wtedy do demonstracji, a następnie zamordowania pięciu studentów, domagających się uznania ich języka bengalskiego za jeden z dwóch urzędowych języków ówczesnego państwa Pakistan. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali przekazywanych informacji, a następnie wykonywali plakaty promujące czytelnictwo, poprawność językową czy ortograficzną. Zmagali się także z łamańcami językowymi, co wywoływało salwy śmiechu.

Czytaj więcej...

„Oskar i Pani Róża” na deskach Teatru Śląskiego

Kategoria: Z życia klas IV-VI
Opublikowano: wtorek, 25 luty 2020
Administrator_Gabriela Źrałek

25 lutego uczniowie klas: 6a, 6b i 6c wraz z opiekunami obejrzeli spektakl pt. „Oskar i Pani Róża” odegrany na scenie kameralnej Teatru Śląskiego w Katowicach. Dziesięciolatek chory na białaczkę, jego przyjaźń z wolontariuszką Panią Różą i pełne znaków zapytania listy do Pana Boga skłoniły młodych odbiorców do głębszej refleksji nad sensem życia, przemijaniem i tym, co nieuniknione - śmiercią.

Czytaj więcej...

Kampanie i programy