Mali konsumenci – zajęcia w klasach 1a i 1b

Kategoria: Z życia klas I-III Opublikowano: czwartek, 04 kwiecień 2019 Aneta Miodek

Nie kupuj kota w worku” – to myśl przewodnia, która towarzyszyła pierwszakom na zajęciach zorganizowanych przez przedstawicieli Inspekcji Handlowej  w dniu 29 marca 2019 roku z okazji Światowego Dnia Konsumenta.
Mali konsumenci aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, chętnie i twórczo odpowiadali na pytania kim jest konsument, sprzedawca, co to jest i do czego służy paragon, co to jest reklamacja i czy można wierzyć reklamom.

Ciekawą atrakcją pogadanki byli inspektorzy Inspekcji Handlowej przebrani za koty w worku, którzy rozdawali dzieciom kolorowanki tematyczne pochodzące z publikacji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w Warszawie oraz informacje z adresem Inspektoratu do przekazania rodzicom, a swoim strojem przestrzegali przed kupowaniem kota w worku.
Po zajęciach dzieci sprawdzały swoje umiejętności odczytując oznaczenia i szukając certyfikatów na swoich ulubionych zabawkach. Poszło im świetnie!