Pierwsza pomoc przedmedyczna

Kategoria: Z życia klas I-III Opublikowano: wtorek, 11 czerwiec 2019 Aneta Miodek

29 maja w naszej szkole odbyły się zajęcia dotyczące zasad udzielania pierwszej  pomocy przedmedycznej, które przeprowadzili uczniowie klasy  ratowniczej z VII LO w Sosnowcu. Starsi koledzy zaprezentowali uczniom klas trzecich pokaz czynności ratujących życie, którego celem było przekazania wiedzy z zakresu sposobów postępowania w sytuacjach zagrożenia życia. Omówili zasady  skutecznego reagowania w sytuacjach kryzysowych. „Mali ratownicy”  z dużym zaangażowaniem ćwiczyli  praktyczne umiejętności udzielania pierwszej pomocy.