Liść pod lupą

Kategoria: Z życia klas I-III Opublikowano: czwartek, 03 październik 2019 Aneta Miodek

Podczas zajęć „Liść pod lupą” uczniowie znaleźli odpowiedzi na rozmaite przyrodnicze zagadki. Dowiedziały się m.in. dlaczego i w jaki sposób liście zmieniają barwy, jak pomagają drzewu rosnąć, jak są zbudowane oraz dlaczego opadają?

Przypomniały sobie nazwy popularnych drzew oraz ich owoców. Wyjaśniliśmy również tajemniczo brzmiące słowa: chlorofil i fotosynteza.  Zajęcia zakończyła wspólnie wykonana praca plastyczna oraz  „ Jesienna cza -cza”