Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

Liść pod lupą

Kategoria: Z życia klas I-III Opublikowano: czwartek, 03 październik 2019 Aneta Miodek

Podczas zajęć „Liść pod lupą” uczniowie znaleźli odpowiedzi na rozmaite przyrodnicze zagadki. Dowiedziały się m.in. dlaczego i w jaki sposób liście zmieniają barwy, jak pomagają drzewu rosnąć, jak są zbudowane oraz dlaczego opadają?

Przypomniały sobie nazwy popularnych drzew oraz ich owoców. Wyjaśniliśmy również tajemniczo brzmiące słowa: chlorofil i fotosynteza.  Zajęcia zakończyła wspólnie wykonana praca plastyczna oraz  „ Jesienna cza -cza”

Odsłony: 314

Kampanie i programy