Zajęcia w ramach projektu „Bezpieczna Szkoła” dla klas 2 i 3

Kategoria: Z życia klas I-III Opublikowano: niedziela, 15 grudzień 2019 Aneta Miodek

W dniu 11 grudnia dla uczniów klas II i III zostało zorganizowane w naszej szkole spotkanie z przedstawicielami  pracowników Spółki ,,PKP Intercity” w ramach projektu ,,Bezpieczna Szkoła”. Celem projektu jest bezpieczeństwo dzieci w ruchu drogowo-kolejowym i szeroko rozumiany rozwój wychowania komunikacyjnego.  Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną, wysłuchali prelekcji, mieli możliwość zadawania pytań na temat związany z bezpiecznym podróżowaniem koleją.

Każdy uczeń mógł pogłębić swoją wiedzę na temat tego, czego nie wolno robić w pobliżu torowisk oraz jak zachować się w sytuacji, gdy zauważą  zagrożenie. W trakcie dyskusji wiele dzieci mogło pochwalić się i podzielić  wiedzą na temat odpowiednich reakcji, gdy występuje zagrożenia zdrowia i życia. Przedstawiciele Kolei chętnie pokazali dzieciom, jakim wyposażeniem dysponują podczas pracy oraz opowiedzieli o ciekawych zdarzeniach i sytuacjach. Na zakończenie uczniowie otrzymali ciekawe książeczki, w których zostały zamieszczone najważniejsze  zasady, o których należy już zawsze pamiętać.