Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

Zajęcia w ramach projektu „Bezpieczna Szkoła” dla klas 2 i 3

Kategoria: Z życia klas I-III Opublikowano: niedziela, 15 grudzień 2019 Aneta Miodek

W dniu 11 grudnia dla uczniów klas II i III zostało zorganizowane w naszej szkole spotkanie z przedstawicielami  pracowników Spółki ,,PKP Intercity” w ramach projektu ,,Bezpieczna Szkoła”. Celem projektu jest bezpieczeństwo dzieci w ruchu drogowo-kolejowym i szeroko rozumiany rozwój wychowania komunikacyjnego.  Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną, wysłuchali prelekcji, mieli możliwość zadawania pytań na temat związany z bezpiecznym podróżowaniem koleją.

Każdy uczeń mógł pogłębić swoją wiedzę na temat tego, czego nie wolno robić w pobliżu torowisk oraz jak zachować się w sytuacji, gdy zauważą  zagrożenie. W trakcie dyskusji wiele dzieci mogło pochwalić się i podzielić  wiedzą na temat odpowiednich reakcji, gdy występuje zagrożenia zdrowia i życia. Przedstawiciele Kolei chętnie pokazali dzieciom, jakim wyposażeniem dysponują podczas pracy oraz opowiedzieli o ciekawych zdarzeniach i sytuacjach. Na zakończenie uczniowie otrzymali ciekawe książeczki, w których zostały zamieszczone najważniejsze  zasady, o których należy już zawsze pamiętać.

 
Odsłony: 192

Kampanie i programy