Podróż dookoła świata

Kategoria: Z życia klas IV-VI Opublikowano: niedziela, 31 marzec 2019 Aneta Miodek

W podróż dookoła świata wybrali się uczniowie klasy 5a, którzy swoją przygodę przeżyli w Teatrze Śląskim podczas spektaklu pt. „W 80 dni dookoła świata”. Główny bohater Fileas Fogg postanowił przemierzyć kulę ziemską i udowodnić kolegom, że rzeczy z pozoru niemożliwe mogą stać się naszym udziałem.

Wystarczą dobre chęci, dokładny plan, towarzystwo niezawodnego przyjaciela i odrobina szczęścia. Bohater udowodnił swoje racje niedowiarkom, a aktorzy Teatru Śląskiego pokazali, że w ciągu dwugodzinnego spektaklu można przeżyć wspaniałą przygodę, nie ruszając się z miejsca. Swoją grą oczarował publiczność Michał Rolnicki, który wcielił się w postać głównego bohatera. Dodatkowe atuty spektaklu tj.: żywiołowa akcja, mocne brzmienie muzyki, bogata scenografia  i kolorowe kostiumy nie pozwoliły oderwać wzroku od wydarzeń przedstawionych na scenie.
Taka przygoda nie zdarza się często, dlatego uczniowie z pewnością jeszcze długo będą ją wspominać.