Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

WYCIECZKA DO KRASIEJOWA

Kategoria: Z życia klas IV-VI Opublikowano: piątek, 17 maj 2019 Aneta Miodek

16 maja uczniowie klasy 5a i 5b wraz z opiekunami wyruszyli na wycieczkę do Krasiejowa. Pierwszym punktem programu był Jura Park. Za pomocą Kapsuły Czasu uczestnicy wyprawy przenieśli się w odległe czasy sprzed istnienia Ziemi.

Obejrzeli proces kształtowania się kontynentów, zmian klimatycznych i największych kataklizmów w dziejach naszej planety. Następnie w towarzystwie przewodnika przebyli ścieżkę edukacyjną, wzdłuż której rozmieszczone były rekonstrukcje mezozoicznych gadów i płazów. Ich naturalna wielkość zrobiła na uczniach niemałe wrażenie. Dodatkowych emocji dostarczył seans w kinie 5D, który uruchomił wszystkie możliwe zmysły i pozwolił odkryć tajemnice ukryte głęboko pod powierzchnią ziemi. Po tej części wycieczki nadszedł czas na krótki odpoczynek, smaczny posiłek, ożywione dyskusje na temat nabytej wiedzy i zakup pamiątek. Kolejnym punktem programu była wizyta w Parku Nauki i Ewolucji Człowieka, która rozpoczęła się od lekcji muzealnej na temat historii pisma. Następnie za pomocą wehikułu czasu uczniowie obejrzeli multimedialną wystawę pt. „Okna prehistorii”, która pokazała proces ewolucji człowieka począwszy od małp człekokształtnych, na człowieku rozumnym skończywszy.

Spora dawka wiedzy, nowoczesne rozwiązania technologiczne, które niewątpliwie podnosiły atrakcyjność przekazu informacji oraz sympatyczna atmosfera - to główne zalety tej niecodziennej wyprawy do przeszłości.

Odsłony: 1416

Kampanie i programy