Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

Z wizytą w sądzie

Kategoria: Z życia klas IV-VI Opublikowano: piątek, 31 maj 2019 Aneta Miodek

Klasa 4B pod koniec maja miała okazję zwiedzić Sąd Rejonowy Katowice Zachód. Wizyta odbyła się w ramach edukacji prawnej dzieci. Na sali rozpraw uczniowie wysłuchali pogadanki na temat pracy sądu, osobach, które biorą udział w rozprawach, pracy sędziego, możliwych wyrokach, odpowiedzialności nieletnich wobec prawa. 

Uczniowie mogli obejrzeć togę i łańcuch sędziowski, a także zasiąść na miejscu sędziego, ławie oskarżonych i świadków. Aktywnie uczestniczyli w inscenizacji rozprawy sądowej odgrywając powierzone im role.

Odsłony: 603

Kampanie i programy