Z wizytą w sądzie

Kategoria: Z życia klas IV-VI Opublikowano: piątek, 31 maj 2019 Aneta Miodek

Klasa 4B pod koniec maja miała okazję zwiedzić Sąd Rejonowy Katowice Zachód. Wizyta odbyła się w ramach edukacji prawnej dzieci. Na sali rozpraw uczniowie wysłuchali pogadanki na temat pracy sądu, osobach, które biorą udział w rozprawach, pracy sędziego, możliwych wyrokach, odpowiedzialności nieletnich wobec prawa.

Uczniowie mogli obejrzeć togę i łańcuch sędziowski, a także zasiąść na miejscu sędziego, ławie oskarżonych i świadków. Aktywnie uczestniczyli w inscenizacji rozprawy sądowej odgrywając powierzone im role.