Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

WARSZTATY W ZAMKU SIELECKIM

Kategoria: Z życia klas IV-VI Opublikowano: poniedziałek, 10 czerwiec 2019 Aneta Miodek

7 czerwca 2019 roku uczniowie klasy 5a pod opieką wychowawcy wybrali się do Zamku Sieleckiego, by obejrzeć wystawę poświęconą sztuce powstawania komiksu. Uczniowie obejrzeli ciekawe rysunki, wstępne zapiski i notatki, które dokumentują poszczególne etapy pracy twórców historyjek obrazkowych. Poznali losy Marysi i Nikodema – bohaterów komiksu pt. „Zamek z wody i mgły”, który opowiada historię Zamku Sieleckiego.

W drugiej części spotkania piątoklasiści uczestniczyli w warsztatach poświęconych tworzeniu komiksu. Pani Monika Pawlas-Polańska, która kierowała pracą dzieci, zachęciła je do wymyślenia własnego bohatera i jego historii zamkniętej w sekwencjach komiksu. Zajęcia były niezwykle inspirujące, a pomysły uczniów - często bardzo zaskakujące. Efektem pracy były mrożące krew w żyłach historie kryminalne, humorystyczne przygody, a także prawdziwe dramaty wymyślonych bohaterów.
Serdecznie dziękujemy Paniom z Zamku Sieleckiego, które w tak interesujący sposób opowiadały o komiksie i pobudziły do działania naszą wyobraźnię!

 

Odsłony: 409

Kampanie i programy