Klasy czwarte na "Wyprawie Magellana"

Kategoria: Z życia klas IV-VI Opublikowano: środa, 25 wrzesień 2019 Ewa Matysek

„Należy podróżować, by się czegoś nauczyć” – Mark Twain
Uczniowie klas 4a, 4b, 4c w ramach nadchodzącego Dnia Chłopaka udali się wraz z wychowawczyniami do kina Helios na film pt. „Wyprawa Magellana”. Wspaniała animowana megaprodukcja przeniosła nas prosto na pokład okrętów pod dowództwem Ferdynanda Magellana i Juana Sebastiana Elcano.

Film powstał z okazji 500 – tnej rocznicy pierwszej wyprawy dookoła świata, która ostatecznie udowodniła, że Ziemia jest okrągła. Z Sewilli wyruszyła flota pięciu okrętów z liczącą 270 członków załogą, do macierzystego portu wróciło tylko 18 zdobywców świata. Samego Magellena nie było wśród nich. To był bardzo ciekawy film oraz świetna integracja zespołów klasowych.