Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

Warsztaty ekologiczne w Olsztynie

Kategoria: Z życia klas IV-VI Opublikowano: poniedziałek, 30 wrzesień 2019 Aneta Miodek

W dniach 26-27 września klasy Va, Vb, Vd i VIb były uczestnikami warsztatów ekologicznych w Międzynarodowym Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Olsztynie koło Częstochowy. Celem warsztatów było zapoznanie z różnorodnością fizyczno-geograficzną Jury Krakowsko-Częstochowskiej oraz różnorodnością fauny i flory tego terenu.

W pierwszym dniu uczniowie poszukiwali minerałów: takich jak kalcyty, krzemień pasiasty czy galę (rudę srebra) w pobliskim kamieniołomie Kielniki. Wspieli się na Górę Białko (341 m n.p.m.) zwaną Małym Giewątem skąd rozciąga się przepiękna panorama. Dzieciaki mogły z tego punktu dostrzec m.in. klasztor na Jasnej Górze.  Wieczorem na podsumowanie intensywnego dnia odbyło się nocne zwiedzanie ruin zamku olsztyńskiego wraz z poznaniem jego legend. Tym razem też wszyscy  podziwiali, ale już nocną panoramę Jury Krakowsko-Częstochowskiej. 
W drugim dniu odbyła się piesza wycieczka do pobliskiego rezerwatu przyrody „Sokole Góry” gdzie uczniowie podziwiali budowę krasową jury z jej licznymi formami prasowymi np.: żłobkami, szczelinach, jamami.  Chętni uczniowie mieli możliwość zwiedzenia jaskini w Górach Towarnych, gdzie w okresie zimy nocują nietoperze.
W czasie tych dwóch słonecznych dni przemierzyliśmy przeszło 40 tyś. kroków, wróciliśmy zmęczeni, ale uśmiechnięci. 

Odsłony: 849

Kampanie i programy