Kodowanie na języku polskim

Kategoria: Z życia klas IV-VI Opublikowano: środa, 23 październik 2019 Ewa Matysek

Podczas lekcji języka polskiego uczniowie nie tylko uczą się nowych rzeczy, ale także świetnie się bawią. Co prawda gramatyka nie jest raczej ulubionym tematem, jednak można ją oswoić. Wszyscy dobrze wiedzą, że najlepsze efekty przynosi nauka poprzez zabawę. Podczas lekcji uczniowie klasy 4c sprawdzali, czy potrafią prawidłowo wskazać rodzaje rzeczownika.

Aby zobaczyć, jaki obraz został zakodowany dla nich przez nauczyciela, musieli prawidłowo pomalować kratki. A takie oto obrazy powstały na zakodowanych kartach.