Wyjście klasy 4c do Zamku Sieleckiego

Kategoria: Z życia klas IV-VI Opublikowano: czwartek, 21 listopad 2019 Ewa Matysek

21 listopada 2019 r. klasa 4c odwiedziła Zamek Sielecki, który jest najstarszym obiektem w Sosnowcu. Uczniowie brali udział w wykładzie, podczas którego wysłuchali historii zamku na przestrzeni wieków. Dowiedzieli się, że jego historia sięga średniowiecza, jak wyglądał zamek wcześniej, co mieści się w poszczególnych skrzydłach.

Aktywnie uczestniczyli w zajęciach, z zainteresowaniem obejrzeli wnętrze obiektu, gdzie obecnie znajduje się wystawa malarstwa „Projekcje prześwitu” Pawła Wyborskiego.