Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

Świat legend w klasach czwartych

Kategoria: Z życia klas IV-VI Opublikowano: niedziela, 02 luty 2020 Ewa Matysek

„Jest tylko jeden sposób nauki. Poprzez działanie” ( Paulo Coelho)
Uczniowie klas 4a i 4c poznali najpopularniejsze legendy polskie, które zaprezentowali w ciekawy i twórczy sposób. Jedni stworzyli teatrzyk kukiełek, inni przygotowali krótkie inscenizacje, kostiumy, rekwizyty, plakaty, jeszcze inni prezentacje multimedialne. Można było także skosztować toruńskiego pierniczka. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali, co przygotowali koleżanki i koledzy.

Uczeń najlepiej zapamiętuje, gdy sam coś tworzy i przeżywa, dlatego z pewnością czwartoklasiści nie zapomną legendy o Lechu, Czechu i Rusie, o Bazyliszku, Warsie i Sawie, Królu Popielu i Mysiej Wieży, Piaście Kołodzieju, Smoku ze Smoczej Jamy, o pięknej pasterce i księciu z Raciborza. Celem takich działań jest rozbudzenie w uczniach ciekawości oraz zachęcenie do samodzielnej, twórczej pracy.

Odsłony: 275

Kampanie i programy