Lekcja kleksografii w 4a

Kategoria: Z życia klas IV-VI Opublikowano: czwartek, 13 luty 2020 Ewa Matysek

„Logika zaprowadzi Cię z punktu A do punktu B. Wyobraźnia – wszędzie”. ( Albert Einstein )
Mottem lekcji języka polskiego w klasie 4a stały się słowa uczonego. Uczniowie zachwyceni lekturą „Akademia Pana Kleksa” przenieśli się w świat magicznej Akademii, by wziąć udział w zajęciach niczym z samej lektury. Oprócz najpopularniejszej KLEKSOGRAFII przystąpili do zajęć zatytułowanych RUPIECIARNIA, GEOGRAFIA I KOLORYSTYKA.

Każda grupa wykonywała zadania z poszczególnych stacji. Na kartce papieru należało wykonać kleksa, a następnie kartkę złożyć na pół, by powstały najprzeróżniejsze kształty. Kolejne zadanie to opisanie wyglądu i zastosowania starego przedmiotu wygrzebanego z rupieciarni. Następnie uczniowie adresowali kartkę do Ambrożego Kleksa i przesyłali pozdrowienia z wybranego miejsca. Ostatnie zadanie polegało na zadaniu ciekawego pytania Ambrożemu i wysłanie go wraz z balonikiem w kosmos. To była fantastyczna przygoda zainspirowana twórczością Jana Brzechwy, która pokazała uczniom niewyczerpaną moc wyobraźni.