Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

Lekcja kleksografii w 4a

Kategoria: Z życia klas IV-VI Opublikowano: czwartek, 13 luty 2020 Ewa Matysek

„Logika zaprowadzi Cię z punktu A do punktu B. Wyobraźnia – wszędzie”. ( Albert Einstein )
Mottem lekcji języka polskiego w klasie 4a stały się słowa uczonego. Uczniowie zachwyceni lekturą „Akademia Pana Kleksa” przenieśli się w świat magicznej Akademii, by wziąć udział w zajęciach niczym z samej lektury. Oprócz najpopularniejszej KLEKSOGRAFII przystąpili do zajęć zatytułowanych RUPIECIARNIA, GEOGRAFIA I KOLORYSTYKA.

Każda grupa wykonywała zadania z poszczególnych stacji. Na kartce papieru należało wykonać kleksa, a następnie kartkę złożyć na pół, by powstały najprzeróżniejsze kształty. Kolejne zadanie to opisanie wyglądu i zastosowania starego przedmiotu wygrzebanego z rupieciarni. Następnie uczniowie adresowali kartkę do Ambrożego Kleksa i przesyłali pozdrowienia z wybranego miejsca. Ostatnie zadanie polegało na zadaniu ciekawego pytania Ambrożemu i wysłanie go wraz z balonikiem w kosmos. To była fantastyczna przygoda zainspirowana twórczością Jana Brzechwy, która pokazała uczniom niewyczerpaną moc wyobraźni.

Odsłony: 174

Kampanie i programy