Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

„Oskar i Pani Róża” na deskach Teatru Śląskiego

Kategoria: Z życia klas IV-VI Opublikowano: wtorek, 25 luty 2020 Administrator_Gabriela Źrałek

25 lutego uczniowie klas: 6a, 6b i 6c wraz z opiekunami obejrzeli spektakl pt. „Oskar i Pani Róża” odegrany na scenie kameralnej Teatru Śląskiego w Katowicach. Dziesięciolatek chory na białaczkę, jego przyjaźń z wolontariuszką Panią Różą i pełne znaków zapytania listy do Pana Boga skłoniły młodych odbiorców do głębszej refleksji nad sensem życia, przemijaniem i tym, co nieuniknione - śmiercią.

Zajmując miejsca na widowni sceny kameralnej, gdzie mogliśmy poczuć oddech aktorów wcielających się w swoje role, staliśmy się niemymi świadkami procesu umierania małego chłopca, który nawiązuje bliską relację z Bogiem. Przejmująco odegrane role tytułowych bohaterów, ascetyczna scenografia sali szpitalnej oraz poruszająca muzyka – wszystko to młodym odbiorcom z pewnością zapadnie w pamięć. Podobnie jak mądre rady cioci Róży. Przykładem może być jedna z nich: „Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy.” W ten oto sposób historia o śmierci może stać się piękną opowieścią o życiu…

zdjęcie aktorów pochodzi ze strony Teatru Śląskiego w Katowicach https://www.teatrslaski.art.pl/strefawidza/spektakl/16

Odsłony: 190

Kampanie i programy