Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

Dzień Języka Ojczystego w klasie 4a i 4c

Kategoria: Z życia klas IV-VI Opublikowano: wtorek, 25 luty 2020 Ewa Matysek

Uczniowie klasy 4a i 4c obchodzili Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Dowiedzieli się, że na datę obchodów święta wybrany został 21 lutego, aby upamiętnić wydarzenia z 1952 r. Doszło wtedy do demonstracji, a następnie zamordowania pięciu studentów, domagających się uznania ich języka bengalskiego za jeden z dwóch urzędowych języków ówczesnego państwa Pakistan. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali przekazywanych informacji, a następnie wykonywali plakaty promujące czytelnictwo, poprawność językową czy ortograficzną. Zmagali się także z łamańcami językowymi, co wywoływało salwy śmiechu.

 

Odsłony: 151

Kampanie i programy