Dzień Języka Ojczystego w klasie 4a i 4c

Kategoria: Z życia klas IV-VI Opublikowano: wtorek, 25 luty 2020 Ewa Matysek

Uczniowie klasy 4a i 4c obchodzili Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Dowiedzieli się, że na datę obchodów święta wybrany został 21 lutego, aby upamiętnić wydarzenia z 1952 r. Doszło wtedy do demonstracji, a następnie zamordowania pięciu studentów, domagających się uznania ich języka bengalskiego za jeden z dwóch urzędowych języków ówczesnego państwa Pakistan. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali przekazywanych informacji, a następnie wykonywali plakaty promujące czytelnictwo, poprawność językową czy ortograficzną. Zmagali się także z łamańcami językowymi, co wywoływało salwy śmiechu.