Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

Rewia bohaterów literackich w klasie 5a

Kategoria: Z życia klas IV-VI Opublikowano: niedziela, 01 listopad 2020 Ewa Matysek

Uczniowie klasy 5a w ramach realizacji innowacji pedagogicznej dotyczącej czytelnictwa wzięli udział w projekcie „Bohaterowie naszych lektur”. Każdy uczeń wybierał ulubioną postać literacką, przygotowywał kostium tego bohatera  oraz opracowywał trzy skojarzenia, które ułatwiły uczniom odgadnięcie, o kogo chodzi. Następnie każdy uczeń uzasadniał, dlaczego akurat tę postać wybrał. Na lekcji języka polskiego pojawiły się postacie z różnych powieści, baśni, bajek czy legend.  Rewia bohaterów była bardzo bogata i ciekawa: Doktor Dolittle, Ania z Zielonego Wzgórza, Mikołajek, Ambroży Kleks, Czerwony Kapturek, Sherlock Holmes, Pippi  Pończoszanka, Hermiona, a także Księżniczki i Rycerze. Lekcja przebiegała w bardzo miłej atmosferze. Uczniowie chętnie i ciekawie opowiadali o swoich bohaterach. To była bardzo kreatywna i wartościowa lekcja zachęcająca uczniów do poznawania literatury.

Odsłony: 105

Kampanie i programy