Udział uczniów klasy 4c w projekcie „HOKEIŚCI – RAZEM PRZECIWKO PRZEMOCY I DOPALACZOM”

Kategoria: Z życia klas IV-VI Opublikowano: wtorek, 10 maj 2016 Administrator_Gabriela Źrałek

29 kwietnia 2016 r. uczniowie klasy 4c brali udział w projekcie pt. „Hokeiści – razem przeciwko przemocy i dopalaczom”, realizowanym przez Miejski Zespół Interdyscyplinarny do spraw Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, Uczniowski Klub Sportowy Zagłębie Sosnowiec oraz Komendę Miejską Policji w Sosnowcu.

Zajęcia odbywały się na Stadionie Zimowym i miały na celu uświadomienie młodym ludziom, że dopalacze nie są dobrym sposobem na ucieczkę od nieprzyjemnej rzeczywistości i radzenie sobie z problemami takimi jak: rozpad rodziny, przemoc czy trudności w relacjach z rówieśnikami. Zamierzeniem realizatorów projektu było pokazanie dzieciom i młodzieży, że sport może odgrywać w ich życiu znaczącą rolę. Nasz kolega Kacper Maśląg jest jednym z zawodników drużyny hokejowej MIKRUS. Dzięki uprzejmości organizatorów, a przede wszystkim Kacpra i jego Rodziców, mieliśmy możliwość zobaczenia szatni hokeistów, poznania bramkarza Zagłębia Sosnowiec pana Michała Kielera (absolwenta naszej szkoły). Ponieważ hokej jest grą kontaktową, ważne jest, aby używać bezpiecznego stroju, pan Michał zaprezentował nam kompletny strój bramkarza, uczniowie przymierzali kaski. Policyjna maskotka Sznupek zabawiał nas i wręczył drobne upominki oraz zachęcał do zdrowego i bezpiecznego stylu życia.