Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

Zabawy

Kategoria: Z życia świetlicy Opublikowano: środa, 25 marzec 2020 świetlica

Świetlica szkolna zaprasza do wspólnej zabawy. Na stronie świetlicy będą publikowane przykłady zabaw, które pozwolą aktywnie spędzać czas we własnych domach, a tym samym staną się alternatywą spędzania czasu bez użycia różnego rodzaju mediów. Zapraszamy do stałego obserwowania zamieszczanych materiałów.

Dziś zachęcamy Was do trzech zabaw: 

1. Tworzenie form
2. Traf piłką do celu
3. Przejście z utrudnieniem

 

 

1. Tworzenie form

Duży sznur, nitka, wełna itp. zostaje związany, by było można z niego utworzyć okrąg. Przygotowujemy kartki z narysowanymi różnymi kształtami np. kwadrat, trójkąt, gwiazda pięcioramienna, łuk księżyca, koło, owal itp. Robimy losowanie, a następnie wyciągnięty kształt przedstawiamy na zrobionym kole ze sznurka. Super zabawa nawet indywidualnie.

2. Traf piłką do celu

Zrobione koło ze sznurka, wełny, nici, szalika itp. rozkładamy na dywanie, na środku pokoju. Zawiązujemy oczy i staramy się piłką rzucić do celu, czyli do środka koła. Rzuć np. 10 razy i policz ile było trafnych rzutów. Można poćwiczyć swoją sprawność, jeżeli rzutów poprawnych było mniej niż 5. Zachęcam do zabawy.

3. Przejście z utrudnieniem

Przejście z jednej strony pokoju na drugą z piłeczką pod kolanami, między kolanami, na głowie, na ramieniu. Można dołożyć sobie utrudnienie przenosząc jednocześnie na łyżce zeszyt, książkę czy jakiś inny przedmiot w prawej lub lewej ręce. 

                                            

 

 Opracowanie: Ewa Jagieła, Agata Czajka, Anna Domagała, Beata Wziątek

Odsłony: 154

Kampanie i programy