Doświadczenia na świetlicy szkolnej

Kategoria: Z życia świetlicy Opublikowano: wtorek, 22 wrzesień 2020 Aneta Miodek

Uczniowie w ramach zajęć na świetlicy szkolnej klas pierwszych (sala 29) wykonywali proste doświadczenia. Dzieciaki sprawdzały czy znalezione w wakacje na plaży kamienie to bursztyny. Przy wykonywaniu doświadczenia wykorzystano tzw. metodę solankową: bursztyn unosi się na powierzchni słonej wody, podczas gdy inne substancje zazwyczaj opadają na dno. Dzieci nauczyły się bezpiecznie wykonywać doświadczenie, poznały nowe terminy i świetnie przy tym się bawiły.