Pierwsza pomoc na świetlicy

Kategoria: Z życia świetlicy Opublikowano: środa, 07 październik 2020 Aneta Miodek

Na świetlicy szkolnej klas pierwszych, uczniowie uczyli się zasad udzielania pierwszej pomocy. Dzieci poznały podstawowe pojęcia związane z pierwszą pomocą, ogólne zasady postępowania na miejscu wypadku. Uczyli się oceniać zagrożenie, kiedy i jak wezwać pomoc oraz ocenić, czy osoba poszkodowana oddycha. Ćwiczyli na fantomie uciskanie klatki piersiowej, a także „pozycję boczną ustaloną”.