Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII oraz

 opoddziały Gimnazjum nr 16
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

Dzień Przedszkolaka

Kategoria: Zajęcia pozalekcyjne
Opublikowano: poniedziałek, 24 wrzesień 2018
Nadhi

20 września2018 r. z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka uczennice klasy 3f pod kierunkiem pań Agaty Kuc-Bednarczyk i Barbary Ślefarskiej przygotowały i zaprezentowały program artystyczny w Przedszkolu Miejskim nr 12 w Sosnowcu. Dziewczyny przebrane za postacie z bajek przeczytały przedszkolakom fragmenty znanych baśni, a następnie zadawały im zagadki. Były także wspólne tańce i śpiewy. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze, a szczęśliwe dzieciaki już oczekują kolejnej wizyty.

Czytaj więcej...

Inauguracja Teatromanów

Kategoria: Zajęcia pozalekcyjne
Opublikowano: niedziela, 23 wrzesień 2018
Ewa Matysek

W sobotę 22.09.2018 r. Teatromani 6-stki pod opieką nauczycielek: E. Rudzkiej i E. Matysek wybrali się do stolicy Dolnego Śląska. Tutaj w Teatrze Polskim zainaugurowaliśmy sezon 2018/2019 Teatromanów. Na deskach wrocławskiego teatru obejrzeliśmy komedię "Francuska niespodzianka" w reżyserii Cezarego Morawskiego. W roli głównej wystąpiła dla nas gościnnie Aleksandra Chapko. Francuska niespodzianka to sztuka o niedzielnym podrywaczu, który przyłapany przez żonę z kochanką, próbuje za wszelką cenę zatuszować przed nią cel ich spotkania. Usiłując rozwiać podejrzenia żony, kłamie, że dziewczyna, z którą się spotkał, to jego córka... Jedno kłamstwo pociąga za sobą drugie, a całej sytuacji nie ułatwia żona, która od samego początku wie, jakie były zamiary jej męża. To sztuka, w której wielki kłamca wpada w swoją pułapkę.

Czytaj więcej...

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach "Osobliwości Świata Fizyki"

Kategoria: Zajęcia pozalekcyjne
Opublikowano: środa, 19 wrzesień 2018
Ewa Matysek

W dniu 18.09.2018 r. uczniowie klas: 7b, 7c, 7d, 8a oraz 8c pod opieką nauczycielek: A. Janus, A. Sierpowskiej, I. Stangel, K. Kukli, I. Mistrzyk oraz E. Matysek wzięli udział w corocznych zajęciach odbywających się na Uniwersytecie Śląskim pt. "Osobliwości Świata Fizyki". Program wykładów: "Potęga ciśnienia" oraz "Wszechobecne fale" bardzo zainteresował młodzież. Uczniowie mogli aktywnie wziąć udział w ćwiczeniach i doświadczeniach. Wykładowcy uświadamiali uczniom, że ciśnienie pozwala nam nie tylko latać i pływać, ale także oddychać, pić, używać ognia i wykonywać tysiące innych codziennych czynności. Kolejny wykład dotyczył fal. Dzięki nim można obejrzeć program TV, posłuchać muzyki, porozmawiać przez telefon. Są one wszechobecne i niezastąpione. To były bardzo ciekawe i pożyteczne lekcje. 

Najbardziej usportowiona szkoła - Gimnazjum nr 16

Kategoria: Zajęcia pozalekcyjne
Opublikowano: środa, 27 czerwiec 2018
Ewa Matysek

Gimnazjaliści naszej szkoły wywalczyli I i II miejsce w Klasyfikacji Generalnej Igrzysk Młodzieży Szkolnej na „Najbardziej usportowioną szkołę” w roku szkolnym 2017/2018 w kategorii chłopców I miejsce i II miejsce w kategorii dziewcząt. Serdeczne gratulacje!

Uczniowie klasy II c gimnazjum na spektaklu charytatywnym w ECK

Kategoria: Zajęcia pozalekcyjne
Opublikowano: czwartek, 21 czerwiec 2018
Ewa Matysek

21.06.2018 r. uczniowie klasy 2c wraz z wychowawczynią E.Rudzką obejrzeli spektakl " Koty" oraz "Dziady". Przedstawienia w wykonaniu grup teatralnych: Granda, Bambino, Krotochwila, Kwadryga, Kreacja i Melpomen miały cel charytatywny. W tym roku uczniowie przekazali 100 zł - cegiełkę na Dom Chłopaków w Broniszewicach. Poza tym młodzież miała okazję obejrzeć na deskach Energetycznego Centrum Kultury im. Jana Kiepury w Sosnowcu występ Martynki Maj - koleżanki z klasy i Natalki Gajdy z kl. 7d. Możemy być dumni z naszych młodych artystek - koleżanek. Serdecznie polecamy!

Czytaj więcej...

Wizyta uczniów w Operze Śląskiej

Kategoria: Zajęcia pozalekcyjne
Opublikowano: wtorek, 29 maj 2018
Ewa Matysek

Jednym z bardziej spektakularnych działań promuzycznych i zarazem pozaszkolnych bez wątpienia jest wizyta uczniów w teatrze operowym. Spektakl w operze to widowisko o szczególnym charakterze, zwykle uczniom nieznane i przez to będące dla nich zupełnie nowym doświadczeniem. Poznanie przez uczniów gatunku operowego w jego realnej formie zdaje się być w sposób naturalny wpisane w powszechną edukację muzyczną. W tym przypadku wszelkie zamienne formy prezentacji (video, TV, a nawet widowisko plenerowe) nie mogą dać tego wrażenia, jakie jest udziałem widza-słuchacza siedzącego w stylowym wnętrzu teatru operowego.

Czytaj więcej...

Uroczy Dzień Matki na widowni Romy

Kategoria: Zajęcia pozalekcyjne
Opublikowano: poniedziałek, 28 maj 2018
Ewa Matysek

Z okazji Dnia Matki w niedzielę 27.05.2018 r. Teatromani naszej szkoły wraz z p. E. Rudzką wybrali się do stolicy, by na deskach najlepszego muzycznego Teatru Roma obejrzeć spektakl PILOCI. Przedstawienie w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego to pełna emocji musicalowa opowieść o miłości brutalnie przerwanej przez II wojnę światową.

Czytaj więcej...

Wieczór ze "Skazanym na bluesa"

Kategoria: Zajęcia pozalekcyjne
Opublikowano: niedziela, 27 maj 2018
Ewa Matysek

Z inicjatywy pani Elżbiety Rudzkiej czwartkowy wieczór 24.05.2018 r. Teatromani spędzili w Teatrze im. Wyspiańskiego. Na deskach katowickiego teatru obejrzeliśmy niesamowity spektakl muzyczny "SKAZANY NA BLUESA ", przedstawiający historię Ryszarda Riedla - wokalisty zespołu "Dżem".

Czytaj więcej...

Wycieczka edukacyjno - kulturalna do Krakowa

Kategoria: Zajęcia pozalekcyjne
Opublikowano: niedziela, 27 maj 2018
Ewa Matysek

23 maja 2018 r. uczniowie klas gimnazjalnych: 2a, 2c, 2e, 2h wraz z nauczycielkami: A. Kałużną,B.Rokitą, I. Flak i E. Rudzką wzięli udział w wycieczce edukacyjno - kulturalnej do Miasta Królów Polskich. W programie młodzież zwiedziła: Podgórze, Kazimierz, krakowski rynek. W dzielnicy Podgórze przewodnik oprowadził nas " Szlakiem krakowskiego getta", przedstawiając losy mieszkających tu Polaków żydowskiego pochodzenia w latach 1941-1943.

Czytaj więcej...

Laureaci III edycji Konkursu Literackiego "Żyję zdrowo - beznałogowo"

Kategoria: Zajęcia pozalekcyjne
Opublikowano: czwartek, 24 maj 2018
Ewa Matysek

Laureaci III edycji Konkursu Literackiego „Żyję zdrowo – beznałogowo”organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 6 w Sosnowcu z oddziałami Gimnazjum nr 16 oraz GKRPA w Sosnowcu – Zespół ds. Profilaktyki.

I miejsce Ewa Jaworska - Technikum nr 3 w Sosnowcu– opiekun Agnieszka Kotucha
I miejsce Emilia Głowa – IV LO w Sosnowcu ( Gimnazjum nr 25) – opiekun Wioleta Garnik

II miejsce Klaudia Fira – ZSEiI w Sosnowcu ( Gimnazjum nr 15 ) – opiekun Iwona Wilczyńska
II miejsce Maja Fedyniak – Szkoła Podstawowa nr 46 w Sosnowcu – opiekun Katarzyna Gwoździk

III miejsce Emilia Zaporowska – Szkoła Podstawowa nr 6 w Sosnowcu – opiekun Agnieszka Ubowska
III miejsce Natalia Różewicz – Szkoła Podstawowa nr 32 w Sosnowcu – opiekun Jolanta Lejman

Wyróżnienia:
Nicola Stasiak – CKZiU Technikum nr 6 w Sosnowcu – opiekun Bożena Fulas
Michał Nosal - CKZiU Technikum nr 6 w Sosnowcu – opiekun Bożena Fulas
Piotr Brodowski – Szkoła Podstawowa nr 6 w Sosnowcu – opiekun Agnieszka Ubowska
Aleksandra Szczepańska – Szkoła Podstawowa nr 6 w Sosnowcu ( Gimnazjum nr 16 ) – opiekun Ewa Matysek
Wojciech Straż – Szkoła Podstawowa nr 6 w Sosnowcu – opiekun Ewa Matysek

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Podkategorie

Kampanie i programy