Szkoła Podstawowa nr 6
 im. Juliusza Słowackiego
 ul. Wawel 13
 41-200 Sosnowiec
  telefon/fax: 32 266 58 85
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 Klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 6 oraz

 oddziały Gimnazjum nr 16
ul. Legionów 21
41-200 Sosnowiec
 telefon/fax: 32 266 52 78
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook_page_plugin

Nagrody dla naszych uczennic w konkursie "Sosnowiec rzuca palenie"

Kategoria: Zajęcia pozalekcyjne
Opublikowano: piątek, 16 listopad 2018
Ewa Matysek

Uczennice naszej szkoły zdobyły laury w Miejskim Konkursie Fotograficznym i Filmowym "Sosnowiec rzuca palenie". Wykonały fotografie o tematyce antynikotynowej. Laureatki - zdobywczynie III miejsca - Kamila Gleń, Kinga Sztaba, Natalia Strzemińska, Małgorzata Wójcik z klasy VIII c dwujęzycznej oraz Katarzyna Katra i Aleksandra Raszewska z klasy III d gimnazjum, nagrodzone zostały w trakcie Gali Finałowej w Urzędzie Miasta w Sosnowcu. Wyjątkowa Nagroda Publiczności trafiła do Natalii Strzemińskiej z klasy VIII c. Uczennice do konkursu przygotowała pani Agnieszka Ubowska. Wyróżnione zdjęcia można obejrzeć na wernisażu w Urzędzie Miasta Sosnowiec.

Czytaj więcej...

Uczta Teatromana LES MISERABLES

Kategoria: Zajęcia pozalekcyjne
Opublikowano: niedziela, 04 listopad 2018
Ewa Matysek

W niedzielę 4 listopada 2018 r. miłośnicy teatru naszej szkoły pod opieką E. Rudzkiej wybrali się do Teatru Muzycznego w Łodzi. Na deskach łódzkiej sceny obejrzeliśmy spektakl LES MISERABLES.  "Les Misérables” - światowej sławy musical Claude`a-Michela Schönberga i Alaina Boublila - jest adaptacją "Nędzników", arcydzieła Wiktora Hugo.

Czytaj więcej...

Wyjście do kina Helios

Kategoria: Zajęcia pozalekcyjne
Opublikowano: niedziela, 04 listopad 2018
Ewa Matysek

W środę 31.10.2018 r. uczniowie klas: 8a, 3b, 3c wraz z wychowawczyniami: E. Matysek, M. Kluszczyńską i E. Rudzką wybrali się do kina na seans "Pierwszy człowiek".
To historyczna opowieść o misji NASA, dzięki której na Księżycu wylądował człowiek. Film skupia się na życiu Neila Armstronga w latach 1961-1969. "Pierwszy człowiek" to wstrząsająca, opowiedziana w pierwszej osobie historia na podstawie książki Jamesa R. Hansena. Zapis trudu, wyrzeczeń i poświęcenia, które wiązały się z jedną z najbardziej niebezpiecznych misji w historii ludzkości. To bardzo wartościowy film. Serdecznie polecamy!

Czytaj więcej...

Teatromani we Wrocławskiej Operze

Kategoria: Zajęcia pozalekcyjne
Opublikowano: niedziela, 14 październik 2018
Ewa Matysek

Sobotę 13 października Teatromani,  a może lepiej brzmi Melomani 6-stki spędzili we Wrocławiu.  Wyjazd został zorganizowany z inicjatywy mgr E. Rudzkiej. Na deskach jednej z najbardziej cenionych Oper w Polsce - Operze Wrocławskiej obejrzeliśmy NABUCCO Guseppe Verdiego, w adaptacji scenicznej reżysera młodego pokolenia Cezarego Ibera.
"Nabucco" to szczególna opera w dorobku włoskiego kompozytora.

Czytaj więcej...

NAUCZYCIEL NA MEDAL

Kategoria: Zajęcia pozalekcyjne
Opublikowano: sobota, 06 październik 2018
Ewa Matysek

Nauczyciel to zawód wyjątkowy. Nie można się go tak po prostu nauczyć. Poza wiedzą i doświadczeniem, aby spełniać się w tej roli, trzeba mieć umiejętność nawiązywania relacji z uczniami, budowania u nich autorytetu i szacunku, umiejętność bycia jednocześnie ich opiekunem, liderem, ale i przyjacielem. Takich nauczycieli z województwa śląskiego docenimy i nagrodzimy w akcji Nauczyciel na Medal!

Z naszej szkoły zostali nominowani przez Państwa:

 Liczymy na Państwa głosy!

Czytaj więcej: https://dziennikzachodni.pl/

Wyniki Szkolnego Konkursu Fotograficznego

Kategoria: Zajęcia pozalekcyjne
Opublikowano: czwartek, 04 październik 2018
Ewa Matysek

We wrześniu bieżącego roku odbył się Szkolny Konkurs Fotograficzny "Wspomnienia z wakacji". Miło nam poinformować, że I miejsce zdobyła Dominika Kisiel, II - Julia Kempa. Jury przyznało także dwa wyróżnienia, które otrzymały: Katarzyna Katra oraz Natalia Pyrc. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów. Organizatorki konkursu

Czytaj więcej...

Dzień Przedszkolaka

Kategoria: Zajęcia pozalekcyjne
Opublikowano: poniedziałek, 24 wrzesień 2018
Nadhi

20 września2018 r. z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka uczennice klasy 3f pod kierunkiem pań Agaty Kuc-Bednarczyk i Barbary Ślefarskiej przygotowały i zaprezentowały program artystyczny w Przedszkolu Miejskim nr 12 w Sosnowcu. Dziewczyny przebrane za postacie z bajek przeczytały przedszkolakom fragmenty znanych baśni, a następnie zadawały im zagadki. Były także wspólne tańce i śpiewy. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze, a szczęśliwe dzieciaki już oczekują kolejnej wizyty.

Czytaj więcej...

Inauguracja Teatromanów

Kategoria: Zajęcia pozalekcyjne
Opublikowano: niedziela, 23 wrzesień 2018
Ewa Matysek

W sobotę 22.09.2018 r. Teatromani 6-stki pod opieką nauczycielek: E. Rudzkiej i E. Matysek wybrali się do stolicy Dolnego Śląska. Tutaj w Teatrze Polskim zainaugurowaliśmy sezon 2018/2019 Teatromanów. Na deskach wrocławskiego teatru obejrzeliśmy komedię "Francuska niespodzianka" w reżyserii Cezarego Morawskiego. W roli głównej wystąpiła dla nas gościnnie Aleksandra Chapko. Francuska niespodzianka to sztuka o niedzielnym podrywaczu, który przyłapany przez żonę z kochanką, próbuje za wszelką cenę zatuszować przed nią cel ich spotkania. Usiłując rozwiać podejrzenia żony, kłamie, że dziewczyna, z którą się spotkał, to jego córka... Jedno kłamstwo pociąga za sobą drugie, a całej sytuacji nie ułatwia żona, która od samego początku wie, jakie były zamiary jej męża. To sztuka, w której wielki kłamca wpada w swoją pułapkę.

Czytaj więcej...

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach "Osobliwości Świata Fizyki"

Kategoria: Zajęcia pozalekcyjne
Opublikowano: środa, 19 wrzesień 2018
Ewa Matysek

W dniu 18.09.2018 r. uczniowie klas: 7b, 7c, 7d, 8a oraz 8c pod opieką nauczycielek: A. Janus, A. Sierpowskiej, I. Stangel, K. Kukli, I. Mistrzyk oraz E. Matysek wzięli udział w corocznych zajęciach odbywających się na Uniwersytecie Śląskim pt. "Osobliwości Świata Fizyki". Program wykładów: "Potęga ciśnienia" oraz "Wszechobecne fale" bardzo zainteresował młodzież. Uczniowie mogli aktywnie wziąć udział w ćwiczeniach i doświadczeniach. Wykładowcy uświadamiali uczniom, że ciśnienie pozwala nam nie tylko latać i pływać, ale także oddychać, pić, używać ognia i wykonywać tysiące innych codziennych czynności. Kolejny wykład dotyczył fal. Dzięki nim można obejrzeć program TV, posłuchać muzyki, porozmawiać przez telefon. Są one wszechobecne i niezastąpione. To były bardzo ciekawe i pożyteczne lekcje. 

Najbardziej usportowiona szkoła - Gimnazjum nr 16

Kategoria: Zajęcia pozalekcyjne
Opublikowano: środa, 27 czerwiec 2018
Ewa Matysek

Gimnazjaliści naszej szkoły wywalczyli I i II miejsce w Klasyfikacji Generalnej Igrzysk Młodzieży Szkolnej na „Najbardziej usportowioną szkołę” w roku szkolnym 2017/2018 w kategorii chłopców I miejsce i II miejsce w kategorii dziewcząt. Serdeczne gratulacje!

Podkategorie

Kampanie i programy