Teatromani w Bielsku Białej

Opublikowano: środa, 19 czerwiec 2019

W niedzielę 16.06 Teatromani 6-stki wraz z nauczycielką Elżbietą Rudzką wybrali się do Bielska Białej,  by na Małej Scenie Teatru Polskiego obejrzeć spektakl "SINGIELKA 2".  W roli głównej Alicji , wystąpiła dla nas Anna Guzik. Współczesny spektakl  jest kontynuacją "Singielki", którą mieliśmy pkazję zobaczyć w tym roku i przedstawia dalsze losy Alicji -wokalistki.

Minęło kilka lat i zaszły wielkie zmiany. Alicja jest obecnie mężatką, a do tego mamą rocznych bliźniaczek. Właściwie, chciałoby się dopisać „i żyli długo i szczęśliwie“, ale... ale... artystce zawsze w końcu zacznie doskwierać głód sceny i możliwości spełniania swoich marzeń. Zwłaszcza, kiedy chronicznie nie dosypia i tkwi w kołowrocie codziennych małych zdarzeń, gdzieś między pieluchami a przecieranymi zupkami. Jakby tego było mało – relacje z wymarzonym mężczyzną pozostawiają sporo do życzenia.

„Ktoś kiedyś powiedział, że urodzić dziecko to jak wrzucić granat między dwoje kochających się ludzi. A bliźniaki – to co? Wiązka trotylu czy mina przeciwczołgowa? A może panzerfaust? Mądrala!“ Alicja bardzo chciałaby wrócić do swojego dawnego świata, za którym tęskni. Konfrontacja Pani Piosenkarki z Matką Polką wydaje się nieunikniona.
Możemy tylko zdradzić, że spotkanie z byłą już singielką było pełne poruszających zwrotów akcji. Serdecznie polecamy!