Gratulacje dla Roksany Gęsikowskiej z klasy VIII c
Uczennica klasy VIII c Roksana Gęsikowska otrzymała wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Fotograficznym "Z książką mi do twarzy - SELFIE Z KSIĄŻKĄ". Jedną z ulubionych powieści Roksany jest "Naznaczona " autorstwa K. i P.C. Cast. Roksanie serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Opiekunem uczennicy jest nauczycielka Agnieszka Ubowska.
Zapisy do klasy sportowej 2020/2021
21 lutego Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
Uczniowie klasy 7c wraz z wychowawcą Katarzyną Kuklą uczestniczyli w wykładzie pt. „Co pożycza czarownica? Kształtowanie się stereotypu w kulturze i tekstach literackich” przygotowanym w ramach V edycji Tygodnia Języka Ojczystego przez profesor Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Śląskiego panią Bernadettę Niesporek-Szamburską.
Była to bardzo interesująca lekcja, podczas której uświadomiliśmy sobie, czym są stereotypy, co o nich wiemy i jak funkcjonują w kulturze i języku. Słowem przewodnim tego spotkania była postać CZAROWNICY. Udział w tym językowym wydarzeniu rozbudził w nas apetyt na więcej.
Sukces Julity Janczury z 5c
Uczennica klasy 5c Julita Janczura zdobyła III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Fotograficznym "Z książką mi do twarzy - SELFIE Z KSIĄŻKĄ". Serdeczne gratulacje dla Julity, która wykonała selfie z książką pt. "Ania z Zielonego Wzgórza". Opiekunem uczennicy jest nauczycielka Ewa Matysek.
MATEMATYCZNE PROJEKTY 7-KLASISTÓW
W grudniu i styczniu uczniowie klas 7B, 7C i 7D (po opieką nauczycielki matematyki Gabrieli Źrałek) pracowali nad projektami pod hasłem:
"Po co mi ta matematyka – czyli jeden dzień z życia 7-klasisty"
Celem pracy było pokazanie, gdzie i jak często w codziennym życiu obecna jest matematyka. W ciągu miesiąca uczniowie mieli obserwować przebieg swojego zwykłego dnia, a następnie odpowiedzieć sobie na pytania: jak często korzystają z matematyki, czy jest ona potrzebna do codziennego życia, czy można w dzisiejszych czasach żyć bez osiągnięć matematyki, jak wpływa ona na nasze życie itp. Wyniki i wnioski z obserwacji uczniowie mogli przedstawić w dowolnie wybranej formie.
Ukryte dziedzictwo. Co kryje Polska ziemia?
Nasza szkoła w roku szkolnym 2020/2021 uczestniczyła w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym "Ukryte dziedzictwo. Co kryje Polska ziemia?”, który był realizowany w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”. Jego celem było popularyzowanie archeologii, polskiego dziedzictwa narodowego ukrytego w ziemi oraz kształtowanie wśród uczniów świadomości obywatelskiej i właściwej postawy w zakresie ochrony i zachowania polskiego dziedzictwa archeologicznego. W ramach projektu na lekcjach historii zostały przeprowadzone zajęcia tematyczne, podczas których uczniowie poznali pojęcia: archeologia, zabytek archeologiczny, wykopaliska. Dowiedzieli się jaki jest cel prowadzenia wykopalisk oraz jak należy postąpić z przypadkowo odnalezionym zabytkiem archeologicznym.
Najpiękniejszą Laurkę dla Babci i Dziadka
Z przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursu na "Najpiękniejszą Laurkę dla Babci i Dziadka" z okazji ich święta, zorganizowanego dla sosnowieckich przedszkolaków. Otrzymaliśmy dużo ciekawych, wykonanych różnorodnymi technikami prac. Wybór był bardzo trudny, ponieważ wszystkie prace były piękne i wyjątkowe. Dziękujemy za udział wszystkim dzieciom. Zgodnie z regulaminem komisja podczas oceniania brała pod uwagę wkład pracy dziecka. Zwycięzcami w konkursie są:
I miejsce - Lena Gałuszka
II miejsce - Emilia Dudek
III miejsce - Maja Boraczyńska , Milena Yeghiazaryan
Wyróżnienie - Hanna Szczepanik oraz Marika Cupiał
Gratulujemy!